Środa, 21.08.2019

Gmina Tomaszów Lubelski na III miejscu w Ogólnopolskim Rankingu!

  • 11.02.2019, 12:45 (aktualizacja 11.02.2019, 12:57)
  • Informacja nadesłana
Gmina Tomaszów Lubelski na III miejscu w Ogólnopolskim Rankingu!
Jury, organizowanego przez Związek Powiatów Polskich Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy lokalne w Polsce.

Na trzecim miejscu ogólnopolskiego rankingu, w kategorii gmin wiejskich znalazła się Gmina Tomaszów Lubelski.

"W ubiegłym roku Gmina uplasowała się na siódmym miejscu, w tym roku jesteśmy już na trzecim! Jako Wójt Gminy Tomaszów Lubelski jestem bardzo dumna z tak dobrego wyniku! Jest to zasługa wszystkich pracowników Urzędu Gminy" - wypowiada się Wójt Marzena Czubaj-Gancarz.

Poniżej przedstawiamy najlepsze gminy wiejskie w rankingu za 2018 r.

Gminy wiejskie:
1. Chełmiec
2. Wielka Wieś
3. Tomaszów Lubelski
4. Kobylnica
5. Korzenna
6. Ustka
7. Zabierzów
8. Ruda Huta
9. Limanowa
10. Gołcza

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Oceniając rywali, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.
Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

 

Szczegóły:

http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=6

Informacja nadesłana

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe