Środa, 21.08.2019

Księża wywalczyli srebro na Mistrzostwach Polski

  • 11.02.2019, 14:36 (aktualizacja 12.02.2019, 13:09)
  • Małgorzata Kryk
Księża wywalczyli srebro na Mistrzostwach Polski
W Kołobrzegu (8-9.02) odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej, gdzie złoto wywalczyła diecezja kielecka, drugie miejsce zajęła nasza diecezja zamojsko – lubaczowska, a trzecie drużyna z Siedlec.

Przygotowania do tegorocznych MP odbywały się w Krasnobrodzie, a w okresie jesienno - zimowym na hali w Tomaszowie Lubelskim, o czym powiedział ks. Piotr Szeptuch, kapitan drużyny zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozgrywki piłkarskie odbywały się także na hali w Żdanowie i Zamościu,gdzie księża mogli zagrać z kolejarzami LHS, którzy brali udział w Mistrzostwach Polski.
Organizatorem MP była diecezja koszalińsko – kołobrzeska, dlatego podróż do Kołobrzegu była dla księży bardzo mecząca.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątek (8.02) po uroczystej Mszy Św. otwarcie zawodów odbyło się w jednm w kołobrzeskich hoteli, a następnie rozegrano mecze eliminacyjne.
Walka była zacięta ponieważ w rozgrywkach wzięło udział 13 diecezji :białostocka gdańska, kielecka, koszalińsko-kołobrzeska, lubelska, łomżyńska, opolska, pelplińska, radomska, siedlecka, szczecińsko-kamieńska, tarnowska i zamojsko-lubaczowska.
Kto w tym roku reprezentował nasza diecezje?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądały rozgrywki w Kołobrzegu powiedział ks. Piotr Szeptuch.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sobotę odbyły się rozgrywki ćwierćfinałowe. Księżom z naszej diecezji po rzutach karnych z diecezją tarnowską udało się wejść do półfinału.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku w wielkim finale naszej diecezji przyszło zmierzyć z diecezją kielecką, z która nasi księża przegrali 6:0 zajmując drugie miejsce i tym samym z MP przywieźli wielki, okazały puchar.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać ,ze w sobotę drużyny, które odpadły z grup wzięły udział w turnieju pocieszenia i najlepsza w tej grupie okazała się drużyna z Białegostoku. Oprócz rozgrywek księżom czas wolny udało się spędzić nad morzem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, że najlepsi zawodnicy, reprezentując nasz kraj z wezmą udział w Mistrzostwach Europy. W roku ubiegłym reprezentacja Polski księży zdobyła we Włoszech złoty medal, a tym razem księża rywalizować będą o zwycięstwo 25.02 w Czarnogórze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kto z naszej diecezji będzie reprezentował Polskę?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz Piotr Szeptuch serdecznie dziękuje wszystkim za okazaną pomoc w rozgrywkach oraz udostępnienie sali, gdzie prowadzone były treningi.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mamy nadzieję, że na tegorocznych ME w Czarnogórze jak w roku ubiegłym księża powtórzą swój sukces i staną na podium, powiększając dorobek medalowy o kolejne złoto.
 

Rozmowa z kapitanem drużyny zamojsko-lubaczowskiej, ks. Piotrem Szeptuchem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe