Środa, 21.08.2019

Biłgoraj. Otwarcie świetlicy dla seniorów

  • 11.02.2019, 17:34
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Otwarcie świetlicy dla seniorów
W Biłgorajskim Oddziale PCK została otwarta (11.02) świetlica dziennego pobytu dla seniorów z Biłgoraja i okolic.

Świetlica jest skierowana do osób powyżej 60 roku życia i jej użytkowanie jest całkowicie bezpłatne. Będzie otwarta przez osiem godzin we wszystkie dni robocze. Pomieszczenia zostały również przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ponadto będzie można wypożyczyć specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który będzie dostępny dla osób nie tylko z klubu seniora.

O tym, w jakim celu takie miejsce zostało utworzone informuje animator świetlicy, Tomasz Bryła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na uroczystym otwarciu świetlicy obecny był Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, który w rozmowie podkreślał, jak ważne jest powstanie tego miejsca dla tutejszych seniorów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia świetlicy wyrażał Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas otwarcia świetlicy zostały przybliżone ostatnie lata działalności PCK, nie zabrakło również wielu życzeń i gratulacji, a także okolicznościowego tortu. Miejsce zostało uroczyście poświęcone przez ks. Stanisława Budzyńskiego, później był również czas na dyskusję, wymianę doświadczeń, snucie planów na przyszłość oraz wpis do pamiątkowej księgi PCK.

Joanna Ferens

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe