Horyniec Zdrój. 40. Biesiada Teatralna została zakończona

  • 20.02.2019, 07:02
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Horyniec Zdrój. 40. Biesiada Teatralna została zakończona Ks. Mariusz Pastuszak
16 zespołów teatralnych wzięło udział w tegorocznej 40. Biesiadzie Teatralnej.

Wszyscy starali się o horynieckie nagrody. Jednakże Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli nagrodę główną Biesiady w Horyńcu Zdroju, a także Talerz Biesiadny, nagrodę uczestników Biesiady, zdobył Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl „Za Kulisami” według Opowiadań Antoniego Czechowa. Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana przypadła Teatrowi Budka Telefoniczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu za spektakl „Cichość” w reżyserii Anety Ćwieluch. Natomiast Brązowym Rogiem Myśliwskim Króla Jana nagrodzono Teatr THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

O wysokich predyspozycjach aktorów mówi przewodnicząca jury, Magdalena Kumorek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teatr Persyflaż z Lublina nie miał sobie równych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz występujących co roku zespołów, pojawiają się także nowe formacje. Skąd biorą pomysły na spektakl, mówi uczestnik grupy teatralnej „Bez Nazwy” z Horyńca Zdroju, Jakub Rogowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami 40. Biesiady Teatralnej - Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju. Patronat honorowy objął marszałek województwa podkarpackiego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (81)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe