Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Mistrzostwa Europy księży

W Kołobrzegu (8-9.02) odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej, gdzie złoto wywalczyła diecezja kielecka, drugie miejsce zajęła nasza diecezja zamojsko – lubaczowska, a trzecie drużyna z Siedlec.

Przygotowania do tegorocznych MP odbywały się w Krasnobrodzie, a w okresie jesienno - zimowym na hali w Tomaszowie Lubelskim. Jak wyglądały rozgrywki w Kołobrzegu powiedział ks. Piotr Szeptuch, kapitan drużyny zamojsko-lubaczowskiej.

POSŁUCHAJ

Warto dodać, że najlepsze zespoły wezmą udział w Mistrzostwach Europy. W roku ubiegłym reprezentacja Polski księży zdobyła we Włoszech złoty medal, a tym razem księża rywalizować będą o zwycięstwo w terminie od 25 lutego do 1 marca w Czarnogórze.

POSŁUCHAJ

Kto z naszej diecezji będzie reprezentował Polskę?
POSŁUCHAJ

Tradycyjnie w mistzrostwach weźmie udział kilkanaście drużyn z całej Europy. Jak podkreślił ks. Marek Mazurek, jeden z zawodników naszej drużyny, poziom turnieju z roku na rok jest coraz bardziej wyrównany.

POSŁUCHAJ

W swoim dorobku reprezentacja „biało – czerwonych” księży ma już sześć złotych medali.

Mamy nadzieję, że na tegorocznych ME w Czarnogórze jak w roku ubiegłym księża powtórzą swój sukces i staną na podium, powiększając dorobek medalowy o kolejne złoto.