Poniedziałek, 20.05.2019

Dzień otwarty OREW w Zamościu

  • 10.03.2019, 14:35 (aktualizacja 10.03.2019 14:44)
  • Arkadiusz Efner
Dzień otwarty OREW w Zamościu
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu dla wszystkich zainteresowanych działalnością placówki – Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego zorganizowało Dzień Otwarty.

OREW w Zamościu funkcjonuje od 15 lat, oferując nieodpłatnie wszechstronne wsparcie skierowane do Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i ich Rodzin. Ośrodek prowadzi Grupy przedszkolne, Szkołę Podstawową, Szkołę Przysposabiającą Do Pracy, Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, terapię specjalistyczną w ramach kontraktu z NFZ. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą również skorzystać ze wsparcia w postaci Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Dyrektor OREW, Krzysztof Rysak powiedział nam, jak ten dzień był wyjątkowy dla jego placówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do placówki trafiają dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co ważne, należy pamiętać, że wszelkie wsparcie oferowane przez OREW jest bezpłatne” – dodaje Dyrektor placówki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie OREW wspiera 55 osób od 3. do 25. roku życia, realizujących obowiązek szkolny, natomiast Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka obejmuje 34 dzieci, od momentu wykrycia dysfunkcji do czasu rozpoczęcia edukacji szkolnej.

Arkadiusz Efner
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe