Poniedziałek, 20.05.2019

Sumocy na podium

  • 11.03.2019, 13:06 (aktualizacja 11.03.2019 14:16)
  • Małgorzata Kryk
Sumocy na podium
Na dużej hali zamojskiego OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w weekend (9-10.03) umiejętności techniczne na macie mogli sprawdzić zawodnicy w Pucharze Polski w sumo.

W sportowych zmaganiach wzięli udział seniorzy i seniorki a także juniorzy oraz juniorki. Młodzież szkolna może uprawiać sztuki walki w Uczniowskich Klubach Sportowych wCentrum Sztuk Walki Lider Zamość, Orzeł Stary Zamość czy Terminator Wysokie. W tych klubach zawodnicy mogą uprawiać zapasy, sumo i koluchstyl. Klubowy prezes i trener zapasów, sumo, koluchstyl Sławomir Dudek zwrócił uwagę, ze każda osoba niezależnie od wieku powinna umieć się obronić.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obok Tomaszowa Lubelskiego umiejętności w sumo kształcą sumocy z UKS Pogoń Tyszowce. Podczas Pucharu Polski w Sumo w sobotę zawodnicy z Tyszowiec zdobyli 6 medali. Kto zdobył medale i jak wyglądały przygotowania do Pucharu Polski w sumo powiedział prezes i trener MKS „Pogoń” Tyszowce, Daniel Chwastek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Daniela Chwastka organizacja Pucharu Polski w sumo została zorganizowana na wysokim poziomie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podopieczni „Pogodni” przygotowują się obecnie do Mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w dn. 23-24 marca w Radomiu. Nasz region w tych zmaganiach reprezentować będzie Adam Gardzioła i Jakub Antoszewski, którzy tworzą skład Kadry Narodowej. O ostatnich obozach i przygotowaniach do MP powiedział Adam Gardzioła, który weźmie udział w marcowych MP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Adam Gardzioła dodał, że do tej pory udało mu się osiągnąć liczne sukcesy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Puchar Polski w sumo odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe