Poniedziałek, 20.05.2019

Biłgoraj. Kongres Mediacji Szkolnych

  • 14.03.2019, 17:35 (aktualizacja 14.03.2019 17:39)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Kongres Mediacji Szkolnych
Kilkudziesięciu dyrektorów, nauczycieli i wychowawców wzięło udział w Kongresie Mediacji Szkolnych, który odbył się (13-14.03) w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Kongres Mediacji Szkolnych jest to inicjatywa w pełni prospołeczna, której celem jest promocja idei mediacji, jako pozasądowej metody rozwiązywania konfliktów w szkole. Tematyka kongresu obejmowała mediacje szkolne i rówieśnicze, gdzie grupą docelową są placówki oświatowe z całego powiatu biłgorajskiego oraz spoza jego granic. Celem Kongresu była również integracja środowisk mediacyjnych z województwa lubelskiego oraz środowisk oświatowych – wyjaśniała organizatorka kongresu i dyrektor Roztoczańskiego Centrum Mediacji, Ilona Dzido:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Umiejętność zastosowania mediacji w szkole jest niezwykle cenną umiejętnością – podkreślała w rozmowie Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szkoła to najlepszy czas na naukę mediacji – tłumaczyła sędzia Sądu Rejonowego w Biłgoraju, zastępca przewodniczącego III Wydziału Rodziny i Nieletnich, Marzena Płecha:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor zamojskiej delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Monika Żur zaznaczyła, że Kongres Mediacji Szkolnych to wyjątkowe i znaczące przedsięwzięcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obok wykładów, warsztatów i pracy w grupach, organizatorzy kongresu przygotowali także zajęcia praktyczne i adaptacje dobrych praktyk. Swymi doświadczeniami w kwestii mediacji rówieśniczych podzieliła się przedstawicielka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie, Julia Kisielewska, która należy do Szkolnego Klubu Mediatora:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju sędzia Zbigniew Łupina. Organizatorami Kongresu w Biłgoraju byli: Fundacja ‘Unia Regionalnych Centrów Mediacji, Stowarzyszenie ‘Podkarpackie Centrum Mediacji’, Stowarzyszenie Mediatorów Gospodarczych, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski, Centrum Arbitrażu i Mediacji w Rzeszowie, Centrum Arbitrażu i Mediacji we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Inżynieryjno - Ekonomiczna w Rzeszowie i Stowarzyszenie ‘Roztoczańskie Centrum Mediacji’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe