Środa, 22.05.2019

Młodziezowy Strajk Klimatyczny w Zamościu

  • 16.03.2019, 08:40
  • Katarzyna Muszyńska
Młodziezowy Strajk Klimatyczny w Zamościu
Uczniowie zamojskich szkół dołączyli do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W piątek 15 marca zamiast do szkoły poszli strajkować razem z uczniami z całego świata. Spotkali się pod ratuszem, razem ze Stowarzyszeniem Zamość nasz wspólny dom, poruszyli temat wpływu człowieka na zmiany klimatu. Strajkujemy po to by ludzie zaczęli rozmawiać o temacie globalnego ocieplenia – powiedziały Karolina Stasieczek i Zuzanna Świrszcz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodzi strajkują, by dorośli zwrócili na nich uwagę, że jednak mają głos – podkreślił Wojciech Sowoniewicz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy także młodych ludzi dlaczego wzięli udział w tym strajku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to międzynarodowa inicjatywa uczniów szkół na całym świecie. Podobne manifestacje zorganizowano w kilkunastu miastach w Polsce. Przed zamojskim ratuszem protestowało kilkudziesięciu uczniów zamojskich liceów.

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk podziękował młodym ludziom za udział w tym wydarzeniu. Na swojej stronie internetowej napisał: „Wasza obecność świadczy o wzrastającej świadomości oraz zaangażowaniu młodego pokolenia w ochronę środowiska. Poprzez takie działania nie tylko pokazujecie, jakie sprawy są dla Was istotne, ale też wskazujecie, na czym powinniśmy koncentrować nasze wysiłki, otwierając tym samym oczy całemu społeczeństwu na sprawy zmian klimatu. Cieszy mnie, że jestem świadkiem kształtowania się kolejnego pokolenia osób zaangażowanych, które chcą walczyć o lepszą przyszłość naszej planety.

Wierzę, że wciąż będziecie poszukiwać rzetelnych informacji na temat zmian klimatycznych. Mam nadzieję, że Wasza dzisiejsza postawa to początek dalszych dobrych działań. Ich skutkiem niech będzie ograniczenie tych przyczyn zmian klimatycznych, których autorem jest człowiek.”

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe