Wtorek, 15.10.2019

Noc konfesjonałów 2019

  • 16.04.2019, 13:56
  • Joanna Suszko
Noc konfesjonałów 2019
Pięć kościołów w diecezji zamojsko-lubaczowskiej przystąpiło do zorganizowania nocnej spowiedzi w ramach tzw. „nocy konfesjonałów”.

To stworzenie okazji do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania osobom, które mają realne przeszkody, by wyspowiadać się w ciągu dnia – tłumaczy ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


W tej inicjatywie nie chodzi o emocje, o wieczorny klimat, ani o krótsze kolejki do konfesjonałów. To czas modlitwy i kruszenia serc przed Panem Bogiem. Ksiądz Zwolak zachęca by osoby, które nie mają przeszkód nie czekały ze spowiedzią na ostatnią chwilę.

loadingŁaduję odtwarzacz...


„Noc konfesjonałów” odbędzie się w pięciu kościołach naszej diecezji. W większości z nich księża będą spowiadali nocą z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek od godziny 21:37.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Przekażmy informacje o tej inicjatywie naszym najbliższym! Podczas 'nocy konfesjonałów” w wymienionych świątyniach będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Warto przypomnieć, że obowiązkiem każdego katolika jest przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania przynajmniej raz w roku oraz przyjęcie komunii świętej w okresie wielkanocnym.

Więcej o „nocy konfesjonałów” usłyszą Państwo w audycji „Rozmowa dnia”, w Wielki Poniedziałek (15.04) o 08:40 i 15:40.

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe