Wtorek, 15.10.2019

Akcja "Gramy dla Franka"

  • 14.04.2019, 15:30 (aktualizacja 14.04.2019, 17:54)
  • Małgorzata Kryk
Akcja "Gramy dla Franka"
Dmuchańce, malowanie twarzy, turnieje w piłki nożnej w kulach sferycznych Bumper Ball, pokazy, licytacje i mnóstwo zabawy. Takie właśnie atrakcje czekają dzisiaj (14.04) na mieszkańców naszego miasta i okolic na zamojskiej hali widowisko – sportowej w Zamościu, gdzie do godz. 18.00 odbywa się charytatywna akcja "Gramy dla Franka".

Cały dochód zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację małego 2,5-letniego Franka Kalinowskiego, który urodził się z wrodzoną wadą serca i zmaga się z czterokończynowym porażeniem. Wada serca doprowadziła do niewydolności krążenia i zatrzymania akcji serca, przez co doszło u chłopca do ciężkiego niedotlenienia mózgu. W swoim krótkim życiu chłopiec przeszedł już ponad 10 operacji i zabiegów. Od urodzenia szpital jest jego drugim domem. Jednak rodzice Franka w dążeniu do zdrowia nie ustają. Największym szczęściem jest dla uśmiech Franka, który pojawił się na twarzy po raz pierwszy we wrześniu. Franek zaczął ruszać rączkami, jednak czeka go jeszcze długie kosztowne leczenie – powiedział tato Franka Paweł Kalinowski. Osoby, które chcą pomóc Frankowi mogą wesprzeć leczenie i rehabilitację chłopca wrzucając do puszki środki finansowe, które dzisiaj zbierane są przez wolontariuszy i zamojskich radnych na terenie Rynku Wielkiego, gdzie odbywa się kiermasz wielkanocny. Wydarzenie organizuje GRAwitacja Centrum Rozrywki. Do organizacji akcji włączyli się również: Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, Szkoła Muzyczna Yamaha w Zamościu, Robocikowo.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe