Sobota, 24.08.2019

23 kwietnia - ważna data dla wcześniejszych emerytek urodzonych w 1953 roku

  • 17.04.2019, 09:25
  • Arkadiusz Efner
23 kwietnia - ważna data dla wcześniejszych emerytek urodzonych w 1953 roku
Część emerytek, które urodziły się w 1953 roku, może liczyć teraz na wyższe świadczenie. To dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Żeby z niego skorzystać, część kobiet musi zgłosić się do 23 kwietnia do ZUS. Mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS-u w województwie lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak ubiegać się o podwyżkę po wyroku Trybunału? Trzeba złożyć w odpowiednim terminie skargę o wznowienie postępowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niestety orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zapadło dopiero w marcu 2019 roku, po wielu latach od wprowadzenia zakwestionowanego przepisu – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w regionie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W grupie osób, które skorzystają z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jest sporo kobiet z rocznika 1953, które do tej pory nie wystąpiły do ZUS o emeryturę po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego. Mogą złożyć wniosek o nową emeryturę, a Zakład wyliczy ją zgodnie z marcowym orzeczeniem Trybunału.

Arkadiusz Efner
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe