Sobota, 24.08.2019

Przebudowa zamojskiego zoo

  • 17.04.2019, 12:45
  • Katarzyna Muszyńska
Przebudowa zamojskiego zoo
Wybieg dla antylopy afrykańskiej, woliera wielkich ptaków drapieżnych, wybieg dla małp, basen dla flamingów, piesków preriowych, leniwców, wikunii, żurawi mandżurskich czy dikdików

 - to tylko niektóre z nowości, jakie pojawią się w zamojskim zoo.  Jednak dla pracowników zoo najważniejsze co ma powstać to zaplecze techniczne – zaznaczył Grzegorz Garbuz, dyrektor zamojskiego zoo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednak nie zabraknie też nowych pomieszczeń dla zwierząt.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszy przetarg na kolejny etap rozbudowy Ogrodu Zoologicznego w Zamościu został ogłoszony jeszcze w czerwcu ubiegłego roku. Miasto zarezerwowało na inwestycję ponad 20 mln zł. Niemal 50 proc. z tej kwoty wynosiło dofinansowanie ze środków unijnych.
Problemem okazały się wysokie koszty realizacji inwestycji. Wykonawcy, którzy zgłaszali się do trzech ogłaszanych przez miasto przetargów przedstawiali oferty przekraczające możliwości samorządu. Ostatni raz koperty przetargowe otwierano pod koniec lutego. Najtańsza z ofert, przedstawiona przez konsorcjum firm ze Szczebrzeszyna i Białej Podlaskiej opiewała na blisko 30 mln. zł. Inwestycja stanęła pod znakiem zapytania.
Władze Zamościa poprosiły o pomoc zarząd województwa.  Urząd Marszałkowski zadeklarował dodatkowe wsparcie dla finansowe projektu.
Władze miasta zapewniają, że termin wykonania rozbudowy zoo (wrzesień 2020) nie jest zagrożony.

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe