Sobota, 24.08.2019

Biłgoraj. Misterium Męki Pańskiej

  • 17.04.2019, 22:35
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Misterium Męki Pańskiej
Już po raz siódmy na planu targowym w Biłgoraju zostało wystawione (17.04) Misterium Męki Pańskiej zorganizowane przez Parafię pw. Św. Jerzego w Biłgoraju.

Dla wszystkich aktorów udział w misterium jest świadectwem ich wiary – wyjaśnia jeden z organizatorów przedsięwzięcia, Andrzej Dechnik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od początku istnienia biłgorajskiego misterium rolę Jezusa odgrywa Wojciech Gleń. W rozmowie wyjaśniał, w jaki sposób ta rola wpływa na jego życie duchowe:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojciech Gleń dodaje, iż Misterium Męki Pańskiej to wyjątkowa forma rekolekcji wprowadzających w przezywanie Triduum Paschalnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Misterium jest również formą ewangelizacji – tłumaczy ks. Sebastian Koper:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Sebastian Koper dodaje, że wydarzenie wpisało się już w lokalną tradycję Biłgoraja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Misterium Męki Pańskiej od kilku lat gromadzi mieszkańców Biłgoraja, którzy mają możliwość bezpośredniego spotkania z tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Spektakl ubogacony jest grą świateł, doskonale dobraną muzyką oraz telebimem, dzięki któremu każdy mógł zobaczyć, co działo się na scenie. W misterium bierze udział ok. 100 aktorów, grupy rekonstrukcji historycznej oraz wspólnoty działające przy biłgorajskim ‘Kościółku’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (67)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe