Sobota, 24.08.2019

Pasterz diecezji do kapłanów

  • 18.04.2019, 12:47
  • Joanna Mazurek
Pasterz diecezji do kapłanów
Proszę was, pasterze Bożej owczarni, nie zaniedbujmy naszego ducha, nie bądźmy letniego serca, nie zaprzepaszczajmy skarbu modlitwy wspólnotowej, osobistej, kapłańskiej, adoracyjnej oraz dziękczynnej

– apelował bp Marian Rojek do kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej podczas Mszy Krzyżma w zamojskiej katedrze. O licznych sprawach może się wam zdarzyć, że zapomnicie, nawet może czasem zaniedbacie, ale nigdy o modlitwie – apelował.

loadingŁaduję odtwarzacz...

To niech będzie radością kapłana-sługi: być z ludźmi, być dla nich w parafii, w miejscu, gdzie oni chcą cię mieć, nie uciekać od nich – podkreślił pasterz naszej diecezji.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Mszy Krzyżma kapłani odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. Poświęcone zostały także oleje: olej chorych używany do sakramentu namaszczenia chorych oraz olej krzyżma. Krzyżmo używane jest przy chrzcie, bierzmowaniu i do święceń kapłańskich. Służy też do namaszczania ołtarza i ścian kościoła.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe