Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Producent znaków drogowych - firma Tioman

Firma Tioman jest uznanym producentem znaków drogowych w Polsce. Przedsiębiorstwo oferuje szeroki zakres usług z dbałością o największy standard oferowanych produktów. Wszystkie znaki wykonane są z dużą starannością oraz zgodnie z obowiązującym prawem o ruchu drogowym. W ofercie firmy znajdują się między innymi:
  • 05.05.2021 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Producent znaków drogowych - firma Tioman

Znaki drogowe

  • Znaki ostrzegawcze czyli znaki drogowe mające za zadanie informowanie użytkowników danej drogi o możliwości występowania na danym odcinku drogi niebezpieczeństwa oraz zobowiązują tychże użytkowników w tym miejscu do zachowania szczególnej ostrożności. 
  • Znaki zakazu czyli znaki drogowe, które informują użytkownika drogi o ograniczeniach dotyczących poruszania się pojazdów oraz wykonywania konkretnych manewrów na danym odcinku drogi. 
  • Znaki nakazu czyli takie, które wskazują wymagany sposób jazdy, wyrażają ustalenia dotyczące organizacji ruchu oraz obowiązują jej użytkowników do obowiązku ich przestrzegania.
  • Znaki informacyjne znaki drogowe informacje o rodzaju drogi, sposobie poruszania się na danej drodze. Informacje zawarte na znakach informacyjnych uprzedzają jej użytkowników również o obiektach znajdujących się wzdłuż danej drogi bądź w jej pobliżu.
  • Znaki kierunku i miejscowości są to znaki drogowe ustalające organizację ruchu. Występują w postaci drogowskazów i wskazują kierunek, w którym jest dana miejscowość, dzielnica, miejsce publiczne, atrakcje turystyczne, oraz inne miejsca będące częstym celem podróżujących.
  • Znaki uzupełniające czyli znaki drogowe mające za zadanie informowanie użytkowników drogi o organizacji ruchu oraz uprzedzają o zakazach oraz niebezpieczeństwach mogących wystąpić na danej drodze.
  • Dodatkowe znaki drogowe przed przejazdami kolejowymi czyli inaczej znaki drogowe typu G. Znaki te są bardzo charakterystyczne o biało-czerwonej kolorystyce. Tego rodzaju znaki znajdują się w okolicach przejazdów kolejowych i mają na celu informowanie użytkowników drogi o niebezpieczeństwie oraz o odległości pozostałej do przejazdu kolejowego. Takie znaki mówią równiej o rodzaju przejazdu kolejowego do którego zbliża się użytkownik. Wśród znaków dodatkowych ostrzegających o przejeździe kolejowym jest jeden wyjątek znak G-2 sieć pod napięciem, jest on koloru żółtego i informuje o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
  • Tabliczki do znaków drogowych są to dodatkowe tabliczki zazwyczaj umieszczane pod znakami drogowymi, mają za zadanie uzupełnienie treści znaku. Podane są na nich dodatkowe informacje wskazujące zakres obowiązywania danego zakazu, możliwość występowania niebezpieczeństwa itp.
  • Znaki typu U - są to ostrzegawcze elementy oznakowania w ruchu drogowym mające za zadanie informowanie o niebezpieczeństwie, utrudnieniach w ruchu itp.
  • Oznakowanie szlaków rowerowych - tabliczki informujące o szlaku rowerowym, najczęściej umieszczane na drogach rowerowych, mają za zadanie informowanie użytkownika drogi o trasie rowerowej oraz wskazują kierunek, w którym przebiega konkrety szlak.

    Pełna lista dostępna na stronie: http://tioman.pl/pl/podkategorie/znaki-drogowe

Znaki aktywne

Czyli znaki, które montowane są przeważnie w miejscach wyjątkowo niebezpiecznych lub takich, w których należy zwrócić większą uwagę na poszczególne elementy na drodze. Większość tego typu znaków aktywnych jest zasilana energią elektryczną, pochodzącą ze specjalnych systemów energetycznych lub, w niektórych przypadkach, z wykorzystania energii słonecznej. zastosowanie znaków aktywnych na drogach z znaczącym stopniu wspomaga zachowanie  bezpieczeństwa oraz uniknięcia wielu groźnych kolizji, a także wypadków. Znaki podświetlane bardzo często stawia się w miejscach gdzie na drodze są przeprowadzane roboty drogowe, nastąpiła zmiana w organizacji ruchu oraz tam gdzie zalecana jest mniejsza prędkość poruszania się pojazdu. Do oznakowania aktywnego zaliczamy między innymi:

  • znaki z wyświetlaczem analizujące prędkość danego pojazdu w przypadku gdy ta jest zbyt duża nawołują do zwolnienia.
  • aktywne tablice informacyjne, czyli pomagające kierowcom np. w zaplanowaniu odpoczynku.
  • strzały ostrzegawcze mają na celu przyciągnięcie uwagi kierowcy, a w efekcie zwiększenie jego czujności na możliwość występowania zagrożenia na danym odcinku drogi.
  • strzały świetlne na pojazd z systemem samo pionującym, często występujące oznakowanie na pojazdach robót drogowych mające za zadanie z duże odległości ostrzeżenie kierowców iż na trasie znajduje się utrudnienie. Zazwyczaj tego typu pojazdy znajdują się na drogach ekspresowych, autostradach bądź w miastach.
  • aktywne znaki nakazu, dzięki odpowiednim sygnałom świetlnym są bardziej widoczne dla kierowcy.
  • aktywny podświetlany znak stopu, dzięki dodatkowemu podświetleniu znak staje się bardziej widoczny, a kierowcy częściej zwracają na niego uwagę.

Znaki zmiennej treści

Różnego rodzaju tablice oraz znaki, na których zmienia się treść. Przeważnie wykonywane są z wykorzystaniem technologii LED. Dzięki nim kierowca jest na bieżąco informowany o warunkach panujących na danym odcinku drogi. Pozwala to na szybkie informowanie użytkowników ruchu drogowego o utrudnieniach, zagrożeniach oraz czasami znaki te również informują o możliwych objazdach w celu uniknięcia zaistniałych trudności.

Dodatkowo w ofercie firmy Tioman znajdują się również:

  • Urządzenia służące do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego: progi zwalniające, lustra drogowe, lampy drogowe, słupki drogowe, ograniczniki parkingowe, separatory, odbojnice, słupki parkingowe, słupki blokujące oraz pylony drogowe.
  • Konstrukcje wsporcze: to właśnie na nich są montowane znaki oraz tablice drogowe, przede wszystkim są to dokładnie przemyślane i zaprojektowane konstrukcje, odpowiednio dobrane ze względu na ich wytrzymałość mechaniczną oraz elektryczną do doprowadzenia przewodów linii napowietrznych. Konstrukcji wsporcze powinny być solidne tak aby nie stanowiły zagrożenia dla kierowców. W skład takich konstrukcji wsporczych wchodzą m. in.: słupki, kratownice, wysięgniki, bramownice, konstrukcje dla tablic o zmiennej treści.
  • Barierki wygrodzeniowe bardzo często spotykane na drogach np.: przy chodnikach, ścieżkach rowerowych, trasach rowerowych, trawnikach oraz w wielu innych miejscach na ogół w przestrzeni miejskiej. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona rowerzystów oraz pieszych, a przede wszystkim dzieci np. w pobliżu szkoły. Modele barierek wygrodzeniowych: barierki olsztyńskie, barierki szczeblinkowe, barierki przeciw błotne, barierki łańcuchowe, barierki wygrodzeniowe kolejowe, barierki trawnikowe oraz barierki siatkowe.
  • Bariery energochłonne czyli elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego mające na celu uniemożliwienie pojazdom niekontrolowanego opuszczenia drogi - więcej przeczytasz na stronie: http://tioman.pl/pl/podkategorie/bariery-energochlonne
  • Elementy małej architektury miejskiej Na przykład: wiaty przystankowe, ławki miejskie oraz parkowe, kosze na śmieci, a także stojaki rowerowe.
  • Tabliczki z nazwami ulic ułatwiają poruszanie się wewnątrz danego miasta jednocześnie upłynniają ruch.
  • Tablice unijne oraz reklamowe: tablice pamiątkowe, tablice informacyjne, a także tablice zewnętrzne oraz wewnętrzne.
  • Przyczepy sygnalizacyjne i sygnalizacja wahadłowa: Mające za zapewnienie pełnego bezpieczeństwa kierowcom poprzez odpowiednie oznakowanie utrudnień występującym w ruchu drogowym.
  • Oznakowania kolejowe: tablice informacyjne, gabloty, oznakowanie peronów, wygrodzenia kolejowe.

Materiał Partnera