Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Atrakcje Zamościa i okolic. Warto tu być!

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Zamość należy do najpiękniejszych miast w Polsce. Potwierdza to fakt wpisania jego najstarszej, historycznej części na listę dziedzictwa UNESCO. Oto najważniejsze atrakcje miasta i okolic.
  • 31.01.2023 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Atrakcje Zamościa i okolic. Warto tu być!

Stare Miasto

Stare Miasto w Zamościu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje wyjątkowe walory architektoniczne. Niepowtarzalne, unikatowe miejsce zbudowane w większości w stylu renesansowym zaprojektowane na planie siedmioboku obejmuje przecinające się pod kątem prostym uliczki i niezliczoną ilość wyjątkowo prezentujących się kamienic, kościołów i zabytków, na czele z jednym z najpiękniejszych w kraju ratuszów. To miejsce wprost zapiera dech w piersiach – nie ma potrzeby wyjazdu do Włoch czy Portugali, żeby zachwycać się renesansem w urbanistyce. Jeśli jednak planujesz wyjazd do Portugalii, przeczytaj, jak się do niego przygotować https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-portugalii-jak-sie-przygotowac.

Twierdza Zamość

Przylegający do Starego Miasta obiekt zbudowany pod koniec XVI w. pełnił funkcję bastionu. Ogromną fortyfikację można zobaczyć z bliska i wejść do środki. Robi wrażenie!

Ogród Zoologiczny w Zamościu im. Stefana Milera

Również nieopodal Startego Miasta zlokalizowane jest jeden z niewielu we wschodniej Polsce ogrodów zoologicznych. Zajmuje obszar prawie 14 ha i można w nim zobaczyć zwierzęta należące do ponad 300 gatunków. Warto tu przyjść na kilka godzin, szczególnie z dziećmi.

Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny Rotunda

Zarówno pod względem architektonicznym, jak i biorąc pod uwagę przekazywane w muzeum treści, obiekt ten zasługuje na uwagę. Polecamy go przede wszystkim osobom interesującym się historią Polski i Zamojszczyzny.

Pomnik Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Komarowie

Kolejne miejsce polecane miłośnikom historii, w szczególności polskiego oręża. Jednak nawet osoby niezainteresowane tym tematem mogą być usatysfakcjonowane wizytą przy Pomniku Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Komarowie, ponieważ jest on naprawdę atrakcyjny pod względem stylistyki i znajduje się w ciekawym otoczeniu.

Zalew w Zamościu

Polecamy wizytę nad zalewem głównie latem z uwagi na możliwość kąpieli. Dobrze zagospodarowany teren jest miejscem chętnie uczęszczanym przez lokalnych mieszkańców.

Roztoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy to symbol całego regionu i miejsce, do którego przyjeżdżają turyści z całej Polski – pod tym względem można go porównać do zamojskiego Starego Miasta. To dziewiczy obszar, w którym można przez wiele godzin, a nawet dni spacerować, jeździć na rowerze czy pływać kajakiem albo rowerem wodnym. Jeziora, łąki, lasy, bagna, plaże – zamiast wyjeżdżać do egzotycznych krajów i płacić za bilet lotniczy czy ubezpieczenie na Kubę można przyjechać właśnie tutaj.

Wieża widokowa w Kornelówce

Warto wejść na szczyt zbudowanej w 2014 r. w Kornelówce wieży, żeby podziwiać okoliczne tereny. Interesująca jest również sama budowla malowniczo położona na niewielkim wzniesieniu, z którego można podziwiać panoramę Roztocza.

Rezerwat Święty Roch w Krasnobrodzie

Choć ziemia zamojska kojarzy się przede wszystkim z Roztoczańskim Parkiem Narodowym, to również Rezerwat Święty Roch w Krasnobrodzie jest obszarem wartym odwiedzenia z uwagi na swoje walory naturalne. To doskonałe miejsce na klimatyczne, piesze wycieczki czy przejażdżki rowerowe – z myślą o dalszych eskapadach warto wykupić choćby tanie ubezpieczenie turystyczne.

--- Artykuł sponsorowany ---