Ubezpieczenie turystyczne - co musisz wiedzieć przed zawarciem polisy?

  • 12.08.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie turystyczne - co musisz wiedzieć przed zawarciem polisy?
Wakacje to czas wyjazdów oraz realizowania najbardziej szalonych pomysłów. Zycie jednak nie zawsze jest kolorowe i czasami podczas wyjazdu spotykają nas nieprzewidziane sytuacje, wypadki oraz choroby. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób możesz łatwo zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę. Poznaj polisę turystyczną i przekonaj się, że jest to rozwiązanie, którego szukasz.

Pełne pokrycie kosztów leczenia za granicą

Choroba nie wybiera i najczęściej atakuje w mało odpowiednich momentach. Jeśli podczas urlopu Twój stan zdrowia ulegnie pogorszeniu, to dzięki polisie turystycznej możesz udać się do lekarza, na badania diagnostyczne lub nawet być poddanym zabiegom medycznym. W ramach ubezpieczenia wszystkie koszty zostaną pokryte zgodnie z zawartą umową. Tego typu pomoc jest szczególnie istotna dla osób podróżujących rodziną. Polisę turystyczną skrojoną na Twoją miarę znajdziesz na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Pomoc przy wypadkach, które Ty spowodujesz

Czasami bywa tak, że splot nieszczęśliwych zbiegów okoliczności doprowadzi do wypadku z Twojej winy. Jeśli podczas takiego zdarzenia ktoś zostanie poszkodowany fizycznie lub materialnie Twoja polisa pokryje wszelkie roszczenia. Jedyne co musisz zrobić to podpisać porozumienie z ofiarą wypadku. Koniec ze sprawami sądowymi i długotrwałymi postępowaniami, które kosztują wiele nerwów i pieniędzy.

Zgubiony bagaż? Nie ma problemu!

Zgubienie lub kradzież bagażu to zdarzenia, które w dobie wszechobecnych podróży są niezwykle popularne. Jeśli kiedyś padniesz ofiarą utraty walizki, z polisą turystyczną nie musisz się zamartwiać. Wystarczy, że kupisz wszystkie potrzebne rzeczy i poinformujesz o zaistniałej sytuacji swojego ubezpieczyciela. Po powrocie zostaje tylko dostarczyć rachunki, by otrzymać pełen zwrot poniesionych kosztów.

Ubezpieczenie NNW

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się zawsze w najmniej oczekiwanych momentach. Jeśli taka sytuacja spotka Cię na wakacjach, a Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, możesz liczyć na specjalne środki, które przeznaczysz na dojście do siebie oraz rehabilitację. Pamiętaj, żeby przed zawarciem polisy zorientować się, czy możliwe jest dodatkowe wykupienie NNW.

Zwrot za odwołane wczasy

Niestety nie zawsze nasz plany mogą być zrealizowane w 100% tak, jak tego chcemy. W przypadku, gdy Twoje wakacje zostaną odwołane z przyczyn niezależnych od Ciebie lub sam z nich zrezygnujesz, możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Wystarczy tylko, że odpowiednio wcześnie poinformujesz ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji. Więcej o zwrotach za rezygnację lub odwołanie znajdziesz na: https://wakacyjnapolisa.pl/bezpieczna-podroz/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-wyjazdu/

Co w przypadku zatajenia choroby?

Jeśli chorujesz przewlekle i nie zgłosisz tego ubezpieczycielowi przed zawarciem polisy, musisz się liczyć z karą w postaci odmówienia pokrycia kosztów leczenia za granicą. Pamiętaj też, że w przypadku, gdy zostaniesz zaklasyfikowany jako klient podwyższonego ryzyka, Twoja polisa będzie dwukrotnie, a nawet trzykrotnie droższa. Nie zmienia to faktu, że warto jest być szczerym z ubezpieczycielem. Konsekwencje oszustwa są zbyt duże.

Podsumowanie

Jak widzisz, polisa turystyczna stanowi dla Ciebie szeroką ochronę na czas wakacyjnego wyjazdu. Musisz jednak wiedzieć, że aby skorzystać z przywilejów ubezpieczenia, potrzebna jest szczerość przed podpisaniem umowy. Najlepiej będzie, jeśli otwarcie przyznasz się do swojego stanu zdrowia. Nie zapomnij również o wykupieniu dodatkowej polisy NNW.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: