Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Węgierscy goście w „Krok za krokiem”

  • 11.04.2017, 12:46 (aktualizacja 11.04.2017 13:03)
  • Anna Niderla
Węgierscy goście w „Krok za krokiem”
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu gości delegację z węgierskiego Instytutu Petö z Budapesztu, który kształci specjalistów pracujących z dziećmi z porażeniem mózgowym.

Celem wizyty węgierskich gości jest nawiązanie ścisłej współpracy z Instytutem Petö i kontaktów między Polską a Węgrami. Stowarzyszenie, które korzysta z osiągnięć Węgrów, długo czekało na tę wizytę – zaznaczyła Maria Król, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu:

Instytutu Petö z Budapesztu to jedna z najbardziej znanych uczelni na świecie. Stowarzyszenie „Krok za krokiem” stosuje metodę wypracowaną przez Instytut Petö (nazwa pochodzi od autora metody - Andrasa Petö). Jest ona uznana i ceniona na całym świecie.

Na czym polega kształcenie węgierskich specjalistów powiedziała prof. Andrea Zsebe, rektor Wyższej Szkoły Andrasa Petö w Budapeszcie:

Współpraca między Krok za krokiem oraz Instytutem Petö trwa już dwa lata. Dziś w zamojskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia „Krok za krokiem” i Instytutu Petö z prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem. Współpraca Instytutu ze Stowarzyszeniem trwa już dwa lata. Wizyta węgierskich gości jest jej owocem - powiedziała rektor węgierskiej uczelni:

Obie strony przewidują dalszą współpracę. Są już na nią pewne plany – zauważyła prof. Andrea Zsebe:

Po południu goście z Węgier odwiedzili kompleks placówek dla dorosłych osób z niepełnosprawnością mieszczący się w Białobrzegach.

Anna Niderla

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe