Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A. – nowe oblicze polskiego przemysłu

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A. – nowe oblicze polskiego przemysłu
Źródło: Materiał nadesłany
POSŁUCHAJ

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest spółką Skarbu Państwa, która już od ponad 30 lat wspiera w rozwoju polskie przedsiębiorstwa. Do tej pory jej główna działalność ogniskowała się wokół procesów restrukturyzacyjnych i wspierania firm w trudnej sytuacji. Jednak wraz ze zmianą wyzwań stojących przed polską gospodarką ARP S.A. angażuje się coraz bardziej w inwestycje transformujące gospodarkę w kierunku większej innowacyjności.

Odpowiedzialny rozwój – wsparcie lokalnego biznesu

ARP S.A. działa w oparciu o zasady Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Na wsparcie ze strony ARP S.A. mogą liczyć przedsiębiorcy z całej Polski. Dzięki Centrom Obsługi Przedsiębiorców, funkcjonującym w ośmiu miastach w różnych regionach kraju, każdy może z łatwością zapoznać się z ofertą pożyczkową, leasingową i faktoringową. ARP S.A. swoją ofertę kieruje zarówno do firm, które znalazły się w trudnej sytuacji, jak też do tych, które szukają nowych możliwości rozwoju. Wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa zwłaszcza w Polsce lokalnej. W działalności ARP S.A. ważne są również Specjalne Strefy Ekonomiczne. Spółka zarządza dwiema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi to: SSE EURO-PARK MIELEC i Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, przy współpracy z którymi, firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług mogą skorzystać z instrumentu wsparcia jakim jest Polska Strefa Inwestycji. Ponadto SSE udostępniają tereny inwestycyjne, oferują ulgi podatkowe i posiadają duże doświadczenie w kompleksowej obsłudze inwestorów.

Zarządzanie portfelem kapitałowym to jedna z unikatowych kompetencji ARP S.A.

ARP S.A. posiada w swoim portfelu szereg spółek tworzących Grupę Kapitałową ARP S.A.. Kompetencje, unikalny know-how, poziom świadczonych usług i wysokiej jakości produkty oraz wykwalifikowana kadra gwarantują efektywną współpracę i kooperację. Dzięki temu firmy z Grupy Kapitałowej ARP S.A. są cenionymi partnerami dla zagranicznych i krajowych firm. 

Kopalnia Soli Kłodawa S.A., Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A., MESKO-ROL Sp. z o.o. czy Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. - to tylko kilka przykładów spółek Grupy Kapitałowej ARP S.A., którym Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła wsparcia, a które dziś mają coraz lepsze perspektywy rozwoju. Firmy, którym pomogła ARP S.A. nie tylko zostały uratowane przed upadkiem, ale zaczęły się rozwijać, inwestować i zatrudniać nowych pracowników. Działania te skutkują do dzisiaj rozbudowaniem krajowego potencjału produkcyjnego. 

Z kolei kluczowym zadaniem powierzonym spółce Operator ARP Sp. z o.o. jest aktywizacja gospodarczego potencjału średnich miast. Dzięki Operator ARP średnie miasta zyskują obiekty łączące funkcję biurową i handlowo – usługową, o najwyższym standardzie, zaprojektowaną z myślą zarówno o firmach z branży nowoczesnych usług dla biznesu, jak i lokalnych przedsiębiorcach.

ARP S.A. – nowe kierunki rozwoju

W obliczu aktualnych wyzwań, jakie stoją przed polską gospodarką ARP S.A. stawia na nowe kierunki rozwoju. Spółka wdrożyła nową strategię “Czysty przemysł”, która obejmuje inwestycje m.in. w morską energetykę wiatrową, branżę wodorową, kosmiczną oraz elektromobilność.  Pierwsze, polskie, zeroemisyjne autobusy PILEA, wyprodukowane przez ARP E-Vehicles Sp. z o.o., obecnie z dużym powodzeniem wykorzystywane są w transporcie miejskim w wielu polskich miastach.

ARP S.A. chce wspierać innowacyjne sektory gospodarki, które będą stanowić koła zamachowe rozwoju Polski w kolejnych dekadach. To właśnie innowacyjność branży kosmicznej sprawia, że jest ona tak atrakcyjna dla całej gospodarki. ARP S.A. posiada w swoim portfelu spółki, które już odnoszą realne sukcesy w sektorze kosmicznym - Creotech Instruments S.A. i PIAP Space Sp. z o.o.. Ponadto ARP S.A. organizuje Polish Space Fellowship Program, którego celem jest wsparcie młodych, utalentowanych naukowców i inżynierów chcących realizować się w branży kosmicznej. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest więc wszędzie tam, gdzie decyduje się strategiczna przyszłość polskiej gospodarki. 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na stronie: https://arp.pl/pl/


 

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

2023.09.13. Audycja 1. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023.09.20. Audycja 2. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023.09.27. Audycja 3. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023-10-04 Audycja 4. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-11 Audycja 5. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-18 Audycja 6. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-25 Audycja 7. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-30 Audycja 8. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-31 Audycja 9. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa