Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 16:27
Reklama

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A. – nowe oblicze polskiego przemysłu

AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A. – nowe oblicze polskiego przemysłu
Źródło: Materiał nadesłany
POSŁUCHAJ

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest spółką Skarbu Państwa, która już od ponad 30 lat wspiera w rozwoju polskie przedsiębiorstwa. Do tej pory jej główna działalność ogniskowała się wokół procesów restrukturyzacyjnych i wspierania firm w trudnej sytuacji. Jednak wraz ze zmianą wyzwań stojących przed polską gospodarką ARP S.A. angażuje się coraz bardziej w inwestycje transformujące gospodarkę w kierunku większej innowacyjności.

Odpowiedzialny rozwój – wsparcie lokalnego biznesu

ARP S.A. działa w oparciu o zasady Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Na wsparcie ze strony ARP S.A. mogą liczyć przedsiębiorcy z całej Polski. Dzięki Centrom Obsługi Przedsiębiorców, funkcjonującym w ośmiu miastach w różnych regionach kraju, każdy może z łatwością zapoznać się z ofertą pożyczkową, leasingową i faktoringową. ARP S.A. swoją ofertę kieruje zarówno do firm, które znalazły się w trudnej sytuacji, jak też do tych, które szukają nowych możliwości rozwoju. Wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa zwłaszcza w Polsce lokalnej. W działalności ARP S.A. ważne są również Specjalne Strefy Ekonomiczne. Spółka zarządza dwiema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi to: SSE EURO-PARK MIELEC i Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN, przy współpracy z którymi, firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług mogą skorzystać z instrumentu wsparcia jakim jest Polska Strefa Inwestycji. Ponadto SSE udostępniają tereny inwestycyjne, oferują ulgi podatkowe i posiadają duże doświadczenie w kompleksowej obsłudze inwestorów.

Zarządzanie portfelem kapitałowym to jedna z unikatowych kompetencji ARP S.A.

ARP S.A. posiada w swoim portfelu szereg spółek tworzących Grupę Kapitałową ARP S.A.. Kompetencje, unikalny know-how, poziom świadczonych usług i wysokiej jakości produkty oraz wykwalifikowana kadra gwarantują efektywną współpracę i kooperację. Dzięki temu firmy z Grupy Kapitałowej ARP S.A. są cenionymi partnerami dla zagranicznych i krajowych firm. 

Kopalnia Soli Kłodawa S.A., Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A., MESKO-ROL Sp. z o.o. czy Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. - to tylko kilka przykładów spółek Grupy Kapitałowej ARP S.A., którym Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. udzieliła wsparcia, a które dziś mają coraz lepsze perspektywy rozwoju. Firmy, którym pomogła ARP S.A. nie tylko zostały uratowane przed upadkiem, ale zaczęły się rozwijać, inwestować i zatrudniać nowych pracowników. Działania te skutkują do dzisiaj rozbudowaniem krajowego potencjału produkcyjnego. 

Z kolei kluczowym zadaniem powierzonym spółce Operator ARP Sp. z o.o. jest aktywizacja gospodarczego potencjału średnich miast. Dzięki Operator ARP średnie miasta zyskują obiekty łączące funkcję biurową i handlowo – usługową, o najwyższym standardzie, zaprojektowaną z myślą zarówno o firmach z branży nowoczesnych usług dla biznesu, jak i lokalnych przedsiębiorcach.

ARP S.A. – nowe kierunki rozwoju

W obliczu aktualnych wyzwań, jakie stoją przed polską gospodarką ARP S.A. stawia na nowe kierunki rozwoju. Spółka wdrożyła nową strategię “Czysty przemysł”, która obejmuje inwestycje m.in. w morską energetykę wiatrową, branżę wodorową, kosmiczną oraz elektromobilność.  Pierwsze, polskie, zeroemisyjne autobusy PILEA, wyprodukowane przez ARP E-Vehicles Sp. z o.o., obecnie z dużym powodzeniem wykorzystywane są w transporcie miejskim w wielu polskich miastach.

ARP S.A. chce wspierać innowacyjne sektory gospodarki, które będą stanowić koła zamachowe rozwoju Polski w kolejnych dekadach. To właśnie innowacyjność branży kosmicznej sprawia, że jest ona tak atrakcyjna dla całej gospodarki. ARP S.A. posiada w swoim portfelu spółki, które już odnoszą realne sukcesy w sektorze kosmicznym - Creotech Instruments S.A. i PIAP Space Sp. z o.o.. Ponadto ARP S.A. organizuje Polish Space Fellowship Program, którego celem jest wsparcie młodych, utalentowanych naukowców i inżynierów chcących realizować się w branży kosmicznej. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest więc wszędzie tam, gdzie decyduje się strategiczna przyszłość polskiej gospodarki. 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź nas na stronie: https://arp.pl/pl/


 

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

2023.09.13. Audycja 1. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023.09.20. Audycja 2. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023.09.27. Audycja 3. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu


2023-10-04 Audycja 4. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-11 Audycja 5. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-18 Audycja 6. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-25 Audycja 7. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-30 Audycja 8. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

2023-10-31 Audycja 9. Przemysł z duszą – audycja Agencji Rozwoju Przemysłu

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Kacper KycTreść komentarza: Brawo proszę Księdza 🥰👏Data dodania komentarza: 04.12.2023, 23:08Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: SowaanTreść komentarza: Temat jak najbardziej na czasie, co wzbudza zainteresowanie. Przyjemny odbiór wywiaduData dodania komentarza: 04.12.2023, 18:36Źródło komentarza: Adwent- czas radosnego oczekiwania na przyjście PanaAutor komentarza: ciekawyTreść komentarza: nie mogli się połączyć z rajdem PTTK Zamość? :P, tego samego dnia szliData dodania komentarza: 03.12.2023, 18:13Źródło komentarza: XIV Rajd pieszy ze św. Mikołajem w Gminie ZamośćAutor komentarza: @ElanrTreść komentarza: WITAM kochany KUFER i gratuluję Wam otwartości serca, spontanicznego podejścia do życia i pokazania światu, że bycie seniorem też może być piękne i ciekawe. Jestem szczęśliwa że Was poznałam.! ElaData dodania komentarza: 01.12.2023, 17:22Źródło komentarza: Działalność Grupy Teatralnej "Kufer" ze SzczebrzeszynaAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Super. Pięknie spiewająData dodania komentarza: 24.11.2023, 11:54Źródło komentarza: Biłgoraj. Koncert ukraińskiego zespołu AkordAutor komentarza: Jolanta WacykTreść komentarza: Chciałabym bardzo serdecznie podziękować obu Paniom za wspaniałą inicjatywę, popartą ogromnym wysiłkiem i determinacją, które pozwoliły wprowadzić go w życie z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zarówno pojedynczych osób jak i organizacji. Dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą imię Stanisława Witeszczaka, w której miałam zaszczyt uczestniczyć, to piękne wydarzenie , o wielkiej wartości emocjonalnej dla mnie, wnuczki Stanisława Witeszczaka, jak również patriotyczno-edukacyjnej dla młodzieży zamojskich szkół.Data dodania komentarza: 23.11.2023, 22:37Źródło komentarza: Pamięci Stanisława Witeszczaka ps. "Konrad"
ReklamaPOMOC MA MOC. Q&A