Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele - eliminacje powiatowe

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele - eliminacje powiatowe
‘W krzyżu zbawienie…’ – pod takim hasłem, w czwartek, 16 lutego, w Biłgoraju, Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim odbyły się eliminacje powiatowe XXIV edycji Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele.

W eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie, którzy w etapie szkolnym zdobyli najwyższą liczbę punktów. 

Eliminacje powiatowe miały miejsce m.in. w Biłgoraju i zostały one przeprowadzone w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazjalne, zaś do walki o wejście do etapu diecezjalnego rywalizowało trzydziestu młodych ludzi. 

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwały specjalnie powołane komisje na czele z ks. Sławomirem Zawadą i ks. Adamem Malinowskim:


Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy o Biblii i Kościele:

Ks. Adam wyrażał swoją wdzięczność wszystkim tym, dzięki którym ten konkurs mógł się odbyć: 

Konkurs jest organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.  Etap diecezjalny, a zarazem finał Konkursu odbędzie się 6 kwietnia w Zamościu. 
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe