Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

"Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie" – premiera w Biłgoraju

  • 16.02.2017, 21:20 (aktualizacja 17.02.2017 10:05)
  • Joanna Ferens
"Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie" – premiera w Biłgoraju
Mieszkańcy Biłgoraja i okolic mieli możliwość obejrzenia (16.02) premierowego pokazu filmu "Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944".

Poseł na Sejm RP i prezes Światowego Związku Armii Krajowej Okręg Zamość, Sławomir Zawiślak, który jest również pomysłodawcą filmu w rozmowie z Joanną Ferens tłumaczył, jaki jest cel tej produkcji:

Reżyserzy filmu, Magdalena i Rafał Kołodziejczyk podkreślają, że produkcja filmu wymagała wiele wysiłku i zaangażowania: 

Jednym z ekspertów w dyskusji był historyk, dr Adam Balicki, który podkreślał, jak wielką wartość ma ta produkcja dla naszej lokalnej historii: 

Podczas spotkania odbyła się także promocja książki pt. "25 lat działalności Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość", zaś po projekcji filmu, na zakończenie miał miejsce panel dyskusyjny, podczas którego publiczność dyskutowała z twórcami filmu na temat problemów w nim zawartych. 
 

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe