Sobota, 17.03.2018, imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka

Podsumowanie akcji „Tak, Pomagam!”

Podsumowanie akcji „Tak, Pomagam!” Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Rejon Lubaczów
Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiej osoby. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Taki właśnie gest w kierunku osób potrzebujących wykonali wolontariusze Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, którzy przeprowadzili akcję „Tak, Pomagam!”. Po zbiórce żywności czas na jej podsumowanie.

Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas w rozmowie z Anną Głowacką złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Ponad trzynaście ton żywności trafi do osób potrzebujących w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Praca wolontariusza nie należy do łatwych.

Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

 

Anna Głowacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe