Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Christus surrexit!

  • 16.04.2017, 09:45 (aktualizacja 16.04.2017 15:29)
  • Joanna Ferens
Christus surrexit!
Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie powstał! - usłyszeliśmy na samym początku dzisiejszej liturgii. Poranek Wielkiej Nocy przynosi nam radość z faktu, że Jezus, który w Wielki Piątek został umęczony i umarł na krzyżu za nasze grzechy - dziś zmartwychwstaje, dając nam nadzieję, że i nasze życie się nigdy nie skończy.

W Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, idąc w procesji rezurekcyjnej wokół kościoła, przy radosnym dźwięku dzwonów i wtórze orkiestry, wierni oddawali cześć i chwałę Zmartwychwstałemu Panu, który pokonał śmierć i przyniósł nam zbawienie. Następnie została odśpiewana uroczysta sekwencja wielkanocna (Victimae Paschali Laudes):

W homilii, ks. Sławomir Zawada postawił kilka bardzo ważnych pytań, które powinien dziś zadać sobie każdy człowiek wierzący:

Kapłan dobitnie podkreślał, że w życiu człowieka najważniejsza jest miłość – zwłaszcza ta płynąca od Zmartwychwstałego Chrystusa:

Świąteczne życzenia składał kustosz sanktuarium, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny, ks. dziekan Witold Batycki:

Niech radość ze Zmartwychwstania Pańskiego przenika każdego, kto zechce się spotkać z Królem Życia, Jezusem Chrystusem!
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (62)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe