Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Polscy artyści syryjskim rodzinom

Polscy artyści syryjskim rodzinom Caritas Polska
Wybitni polscy muzycy - Kayah, Adam Nowak, Anna Rusowicz, Maria Pomianowska i inni znakomici wykonawcy włączyli się do akcji pomocy dla ofiar wojny w Syrii.

Z myślą o nich nagrali piosenkę „Rozbitkowie”. Oto jej fragment:

Piosenka „Rozbitkowie” wspiera program „Rodzina Rodzinie” prowadzony przez Caritas Polska.

Utwór, do którego słowa napisał Bartłomiej Kudasik, został wyprodukowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Jego kompozytorem, aranżerem i jednym z wykonawców jest Mateusz Pospieszalski. Jak powiedział, powinniśmy przypominać sobie o tragedii syryjskich rodzin:

Sytuacja w objętej wojną Syrii wciąż jest bardzo trudna. Natychmiastowej pomocy potrzebuje 13 milionów Syryjczyków. W najbliższą niedzielę w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii, której udzielać będzie Caritas Polska. W naszej diecezji zbiórka do puszek na rzecz Syryjczyków odbędzie się w niedzielę 30 kwietnia.

Całości utworu można posłuchać [tutaj].

Program Rodzina Rodzinie działa od 4 października 2016 r. i jest odpowiedzią polskiego społeczeństwa na apel Papieża Franciszka o to, żeby każda parafia i rodzina przyjęła rodzinę uchodźców syryjskich. Informacje o rodzinach z Aleppo przesyłanych przez przedstawicieli kościołów chrześcijańskich z tego miasta umieszczane są na stronie internetowej programu www.rodzinarodzinie.caritas.pl. Polskie rodziny, parafie, wspólnoty, przedsiębiorcy oraz polscy biskupi obejmują rodziny syryjskie opieką finansową, dzięki której pomoc otrzymuje już ponad 3 tysiące rodzin.

 

Mat. Caritas Polska

Anna Niderla-Kudach
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe