Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec w Jędrzejówce

Ku pamięci słynnej ludowej śpiewaczki, już po raz trzeci w Jędrzejówce został zorganizowany (21.05) Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec, na który zaprosił Wójt Gminy Goraj, Przewodniczący Rady Gminy Goraj oraz Gminny Ośrodek Kultury w Goraju.
Festiwal Muzyki Ludowej im. Anny Malec w Jędrzejówce

Najpierw jednak wszyscy zgromadzili się w kaplicy w Jędrzejówce, aby modlić się w intencji śp. Anny Malec, do czego zachęcał proboszcz parafii w Radzięcinie, ks. Adam Czupich: 

POSŁUCHAJ

Następnie, w uroczystym przemarszu mieszkańcy oraz zaproszeni gości przeszli do remizy OSP w Jędrzejówce, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W programie artystycznym wystąpiły zespoły i soliści muzyki ludowej z terenu gminy Goraj, zaś gościnnie zaprezentowała się Kapela ‘Krążałka’ z Biłgoraja oraz ‘Kapela Butrynów’ z Janowa Lubelskiego. 

W rozmowie z Joanną Ferens, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, Marta Miszczak wyjaśniała, jakie są cele imprezy: 

POSŁUCHAJ

Festiwal cieszy się niesłabnącą popularności i gromadzi mnóstwo ludzi z Jędrzejówki, Goraja i okolic: 

POSŁUCHAJ

Anna Malec urodziła się 6 września 1910 roku w Chłopkowie, a później, po wyjściu za mąż zamieszkała w Jędrzejówce. Od najmłodszych lat bardzo lubiła śpiewać, praktycznie cały repertuar przejęła od matki i starszych kobiet, dzięki czemu znała kilkaset piosenek ludowych i przyśpiewek, a wiele z nich stworzyła sama. Znawcy folkloru docenili jej talent i kunszt muzyczny utrwalając jej dorobek na licznych dokumentacjach. Jej utwór, znany w całej Polsce ‘Piejo kury, piejo (Biłgorajska nuta)’ wykonywany przez Grzegorza Ciechowskiego trafił na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Zmarła w 1991 roku w wieku 80 lat. 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”