Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Twórcy o "Dekalogu"

Twórcy o "Dekalogu" Małgorzata Godzisz
„Oto dekalog. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata”.

O tym przypominał św. Jan Paweł II w Koszalinie 1 czerwca 1991 r. Po raz pierwszy w Polsce w 18. rocznicę wizyty papieża w Zamościu na Rynku Wielkim „dekalog” został wyśpiewany. W związku z tym wydarzeniem została wczoraj zorganizowana konferencja prasowa w sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość.

Marcin Pospieszalski autor aranżacji powiedział w rozmowie z Małgorzatą Godzisz o powstaniu muzycznego dekalogu.


Wszystko tak naprawdę zaczęło się od Boga – podkreślił twórca projektu „Dekalog” Radosław Grabowski.

Dochód ze sprzedaży płyt został przekazany na projekty realizowane przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. O potrzebach i dziełach miłosierdzia mówił ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło, dyrektor organizacji.

Podczas konferencji prasowej ks. prof. Cisło zaprezentował swoją najnowszą książkę „Imigranci u bram”. Publikacja wydawnictwa Biały Kruk.

A już wkrótce na naszej stronie www.radiozamosc.pl pojawią się zdjęcia z Zamojskiego Dnia Papieskiego i filmiki z koncertu „Dekalog – dziesięć prostych słów od Boga”.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe