Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Ks. prał. Zdzisław Ciżmiński "Zasłużony dla Zamościa"

  • 17.06.2017, 11:58 (aktualizacja 17.06.2017 12:17)
  • Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko
Ks. prał. Zdzisław Ciżmiński "Zasłużony dla Zamościa"
Ks. prał. Zdzisław Ciżmiński, były rektor kościoła pw. św. Katarzyny w Zamościu otrzymał dziś (17.06) medal i tytuł „Zasłużony dla Miasta Zamościa”.

Jest to wyróżnienie przyznawane od 2009 roku osobom lub instytucjom, które wyróżniają się swoją działalnością na rzecz miasta i jego mieszkańców. Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, tłumaczy z jakiego powodu medal trafił do ks. prał. Ciżmińskiego.

Ksiądz Ciżmiński od 1989 roku związany jest kościołem rektoralnym św. Katarzyny, któremu przywrócił dawną architektoniczną świetność. Znaczenie tych dokonań podkreśla architekt Maria Gmyz.

Swoją duszpasterską opieką ks. prałat otaczał wiele środowisk. Maria Gmyz, przewodnicząca Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich zwraca uwagę także na aspekt duszpasterski w działalności ks. prałata Ciżmińskiego.

Ks. prałat Zdzisław Ciżmiński nie krył wdzięczności za to wyróżnienie i podkreślał, że w jego działalność wpisuje się łaska Boża i życzliwość ludzi.

O odznaczenie dla ks. Ciżmińskiego wnioskowały m.in. Zamojska Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Zamojskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej.

Ks. Krystian Bordzań/Joanna Suszko

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe