Wtorek, 22.05.2018, imieniny: Emila, Neleny, Romy

Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę

Pielgrzymka duszpasterstwa trzeźwości na Jasną Górę
Według Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Polsce uzależnionych od alkoholu jest około osiemset tysięcy osób, a w sposób szkodliwy pije trzy miliony osób.

Podczas zakończonej 36 Narodowej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę biskupi zaapelowali o połączenie działań rodzin, Kościoła i państwa w walce z plagą alkoholizmu.
Na ten aspekt zwrócił uwagę prymas Wojciech Polak.

Abp Wojciech Polak powiedział, że Kościół także jest odpowiedzialny za naukę trzeźwości.

Pielgrzymka to modlitewny etap Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jego studyjna część będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we wrześniu. Tam zostanie przedstawiony Narodowy Program Walki z Alkoholizmem. Jego głównym założeniem jest współpraca rodzin, Kościół i Państwa- dodaje biskup Tadeusz Bronakowski kierujący Zespołem do spraw Apostolstwa Trzeźwości w Episkopacie Polski


Podczas pielgrzymki jej uczestnicy mogli spotkać się z autorem książki „Rozwinąć skrzydła” ks. Grzeogrzem Polokiem. Książka jest głównie o problemach DDA.
 


Pielgrzymka na Jasną Górę należy do najważniejszych wydarzeń w Duszpasterstwie Trzeźwości w Polsce. Jest okazją do spotkania się wielu osób, rodzin i środowisk zaangażowanych w pomoc uzależnionym w Polsce. Przez dwa dni jej uczestnicy brali udział w modlitwach i konferencjach poświęconych wychodzeniu z alkoholizmu.

Katarzyna Muszyńska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe