×
Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

12-11-2017 Krowica

  • 24.10.2017, 07:50 (aktualizacja 13.11.2017 20:22)
12-11-2017 Krowica
Parafia pw. Przemienienia Pańskiego

Niedziele Radiowe to akcja Katolickiego Radia Zamość organizowana na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W niedzielę 12 listopada br. odwiedziliśmy parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej. Tego dnia w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza Św. z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i VII-ej rocznicy poświęcenia pomnika poległych i  pomordowanych mieszkańców z Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej,Krowicy Lasowej i Budomierza. Przed Eucharystią, harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej, ze Szkoły Podstawowej im. poety ks. Jana Twardowskiego zaprezentowali społeczności lokalnej montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej.

Do parafii przynależą takie miejscowości jak: Krowica Sama, Krowica Hołodowska, Krowica Lasowa i Budomierz. Administratorem parafii czyli pełniącym obowiązki proboszcza jest ks. Paweł Kruk, który w rozmowie z Alicją Magurą przybliżył historię parafii.

Danuta Frant, przedstawicielka Róż Różańcowych istniejących w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej.

Maria Kowaliszyn, dyrektor Szkoły Podstawowej im. poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej.

Wiesław Kapel, wójt Gminy Lubaczów, do której należą miejscowości tworzące parafię w Krowicy Samej.

Jan Potym, przewodniczący  budowy pomnika upamiętniającego pomordowanych i poległych mieszkańców Krowicy Samej, Krowicy Hołodowskiej, Krowicy Samej i Budomierza.

 

Zdjęcia (90)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe