Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Gorajskie kolędowanie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju już po raz XIV odbyło się (16.01) tradycyjne „Gorajskie kolędowanie”.
Gorajskie kolędowanie

O celach i założeniach imprezy informowała dyrektor GOK w Goraju, Marta Miszczak-Najda:

POSŁUCHAJ

Tradycje kolędowe w Goraju są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie:

POSŁUCHAJ

Kolędy mówią nam o narodzeniu Chrystusa i przybliżają historię zbawienia – tłumaczył wikariusz parafii w Goraju, ks. Paweł Krzaczek:

POSŁUCHAJ

Z „Gorajskim kolędowaniem” jestem związana od dziecka – zaznaczała jedna z solistek, Maria Duma:

POSŁUCHAJ

Kolędy to nasza tradycja i nie wyobrażam sobie czasu Bożego Narodzenia bez tych melodii – zaznaczała Małgorzata Duma działająca w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych w Goraju:

POSŁUCHAJ

W programie imprezy znalazły się różnorodne kolędy, pastorałki i świąteczne utwory w wykonaniu solistów i zespołów z terenu Gminy Goraj. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z Dziecięcych Zespołów Wokalnych działających przy GOK w Goraju pod opieką Diany Adamskiej, schola parafialna „Promyczki Św. Bartłomieja” pod przewodnictwem ks. Pawła Krzaczka, a także na scenie zadebiutowała kilkuletnia Dagmara Małek. Oczywiście nie mogło zabraknąć zespołów zrzeszających osoby dorosłe z terenu Gminy Goraj i w tej części wystąpili: Gminna Orkiestra Dęta, Zespół „Hosznianki”, Stowarzyszenie Biała Łada, Koła Gospodyń Wiejskich z Goraja, z Zastawia i z Zagród, a także Stowarzyszenie Kobiet Goraja – Kobieta Aktywna. Wystąpiły również solistki: Jadwiga Skoczylas, Janina Pydo i Grażyna Dolińska.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju i burmistrza Goraja.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole