Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Poradnik Weterynaryjny

W trzeci piątek każdego miesiąca o godz. 9:40 w Weterynaryjnym poradniku radiowym" prowadząca program Małgorzata Zaręba i gość audycji Anna Smyk, lekarz weterynarii, specjalista chirurgii małych i dużych zwierząt poruszają na antenie tematy dotyczące zwierząt. Jak w prawidłowy sposób opiekować się zwierzętami domowymi, hodowlanymi i dzikimi? Na wszystkie nurtujące pytania miłośnicy zwierząt odpowiedź usłyszą w naszych poradnikach. Serdecznie zapraszamy.

Osoby, które chciałyby zostać właścicielem psa, który potrzebuje ciepła i miłości mogą zaadoptować psa z tymczasowego domu dla bezdomnych, który znajduje się w Lipinach Górnych w gminie Potok Górny. To właśnie na terenie powiatu biłgorajskiego tymczasowy dom dla bezdomnych i chorych psów prowadzi lekarz weterynarii Anna Smyk, która najlepiej zna historię czworonogów, wie o ich losie oraz w jakich okolicznościach znalazły się pod jej dachem. Często zwierzęta te doświadczyły bólu i cierpienia, a ten los zgotował im nikt inny jak człowiek. Zwierzaki czekające na adopcję to nie tylko psy, które ze smutkiem w oczach czekają na miłość i dom, bo wśród zwierząt są także te radosne, pełne energii, czekające na zabawę. Adoptując psa możemy sprawić, że smutne oczy psiaków znowu mogą być radosne.

Niejednokrotnie słyszeliśmy powiedzenie, że „pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.” Te słowa w pełni rozumieją posiadacze czwórnogów, bo pies zawsze był i będzie dla nich członkiem rodziny, którego kocha się przez całe życie. Przygarnięty pies pozostaje człowiekowi wdzięczny i wierny na zawsze. Sprawmy, by porzucone psy mogły na nowo zaufać człowiekowi. 

Więcej informacji na temat psów, ich pielęgnacji oraz o adopcji można przeczytać na stronie internetowej Anny Smyk kliknij 

21.10.2022  O zawodzie weterynarza
 


18.11.2022 Na co zwrócić uwagę kierując się wyborem rasy psa. Jakiego rodzaju rasa psa jest najlepsza dla dziecka, a jaka dla osoby starszej?
 


23.12.2022 Pielęgnacja psiej sierści. Ile razy w roku można kąpać psa i jakimi kosmetykami?
 


20.01.2023 Pielęgnacja psich uszu i podcinanie pazurów.

 


24.02.2023 Żywienie psów.
 


24.03.2023 Jak prawidłowo dbać o zęby psa? 
 


28.04.2023 Szczepienie psów i kotów. 
 

19.05.2023 Chipowanie psów.


23.06.2023 Kleszcze są groźne dla psów i kotów.

22.09. 2023 Choroby sezonowe dotyczące kotów.

27.10. 2023 Choroby sezonowe dotyczące psów.

22.12.2023 Zachłyśnięcia. Jak pomóc psu w przypadku niedrożnych dróg oddechowych? 

 

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.