Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 05:10
Reklama SADEX

O Nas

 Katolickie Radio Zamość po raz pierwszy nadało swoją audycję 25 marca 1998 r. Już od 16 lat jesteśmy w Państwa domach. Nasza rozgłośnia stara się na bieżąco informować o najważniejszych wydarzeniach z życia Kościoła, stając się swego rodzaju „głosem” Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Jako jedyne radio lokalne, z bogatym programem audycji, chcemy docierać do wszystkich mieszkańców naszego regionu, a nawet województwa lubelskiego i podkarpackiego.

Głównymi zadaniami Katolickiego Radia Zamość są: ewangelizacja, modlitwa, przekaz informacji, wskazywanie drogi wartościowego życia, budowanie poczucia tożsamości z regionem, a także troska o sprawy naszej społeczności. Jesteśmy radiem wiarygodnym. Cieszymy się uznaniem wśród słuchaczy pochodzących z różnych grup społecznych i wiekowych.

Prezentujemy audycje o tematyce ewangelizacyjnej, publicystycznej, społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Zajmujemy się też sprawami gospodarki i rolnictwa. Współpracujemy z instytucjami kultury, dzięki którym większość wydarzeń z terenu Zamojszczyzny odbywa się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość. Nasza propozycja nadawcza spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony firm, urzędów i instytucji. Staramy się dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców poprzez szereg różnorodnych działań promocyjnych.

Codziennie transmitujemy Msze Święte. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki z Katedry Zamojskiej o godz. 18:00. W środy łączymy się z Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie o godz. 17:00 (czas zimowy), o godz. 18:00 (czas letni), a w soboty z Konkatedrą Lubaczowską o godz. 18:00. W każdą niedzielę i święta na antenie Katolickiego Radia Zamość transmitujemy Mszę Św. z Katedry Zamojskiej o godz. 12:00. W intencji ofiarodawców codziennie na naszej antenie odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 oraz Różaniec o godz. 19:00.

W październiku 2004 roku nasze radio rozpoczęło wizyty w parafiach diecezji w ramach tzw. Niedziel Radiowych. Reaktywacja tych wyjazdów nastąpiła w 2013 r. Dzięki nim KRZ otwiera się na problemy lokalnych wspólnot parafialnych i samorządowych. Nasi rozmówcy poruszają tematy, które zwykle są poza zasięgiem zainteresowania stacji komercyjnych.

Na naszej stronie www.radiozamosc.pl można też przeczytać o wydarzeniach z diecezji, regionu i kraju. Od poniedziałku do piątku zapraszamy Gości Dnia, którzy podejmują ważne tematy związane z życiem mieszkańców naszego regionu.


24 GODZINY NA DOBĘ!

Słychać nas na 90,1 FM w Zamościu i 120 km od niego. Sygnał przesyłamy także przez stronę internetową www.radiozamosc.pl. Dociera on na Ukrainę, obu Ameryk, Niemiec, Irlandii, Włoch, a nawet do Afryki i Australii.

 

Chcesz posłuchać?
włącz radio na 90,1 FM oraz na www.radiozamosc.pl.

Chcesz się spotkać?
zapraszamy do siedziby Radia: Zamość, ul. Zamoyskiego 1.

Chcesz się włączyć do modlitwy lub wziąć udział w konkursach?
zadzwoń: 84 638 90 00 lub 84 638 90 02.

Szukasz skutecznej reklamy?
zadzwoń: 84 639 97 97 lub napisz [email protected]

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.