Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Radiowy Klub Seniora
W ramach projektu ,,Senior z pasją’’ powołany został do działania Radiowy Klub Seniora.

Radiowy Klub Seniora odpowiada na problem niewystarczającej liczby miejsc przyjaznych osobom starszym. Klub jest miejscem, w którym Seniorzy spotykają się, gdzie mogą porozmawiać z sąsiadem lub sąsiadką w podobnym wieku przy kawie lub herbacie, indywidualnie realizować swoje pasje związane np. z wykańczaniem prac florystycznych. Podczas spotkań Seniorzy i zaproszeni goście wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, jak aktywnie spędzać czas. Podawane są przykłady korzystania z różnych form spędzania czasu, począwszy od podnoszenia poziomu wiedzy do aktywności fizycznej.

Na chwilę obecną uczestnicy RKS brali udział w szkoleniu pt. "Sztuka mówienia", gdzie dziennikarze zaznajamiali Seniorów z m.in.: Znaczenie oddechu, Zasady prawidłowego dysponowania głosem, Interpretacja tekstu – siła przekazu, Właściwe zachowania i obycie z mikrofonem itd.

RKS w ramach działalności edukacyjnej przeprowadza serię wykładów m.in.: z pielęgniarką, fryzjerką, kosmetyczką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Seniorów powyżej 60. roku życia, do udziału i tworzeniu Klubu – miejsca gdzie w miłej atmosferze, można spędzić swój wolny czas.

Harmonogram spotkań w biurze Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Audycje "Radiowego Klubu Seniora" są dostępne pod poniższym adresem:

http://www.radiozamosc.pl/s/79/radiowy-klub-seniora
 

Podziel się

Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.