Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Biłgoraj. Moje spotkanie z folklorem

Trzy nagrody, wyróżnienie i dwie kwalifikacje do wystawy – takim wspaniałym wynikiem osiągniętym w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem” w Rybniku - mogą poszczycić się wychowanki pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.
Biłgoraj. Moje spotkanie z folklorem

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem” jest organizowany przez Zespół Edukacyjno - Artystyczny Przygoda w Rybniku oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku. Na tegoroczny konkurs nadesłano 1189 prac z 178 ośrodków oświatowych i kulturalnych kraju.

12 marca 2022 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która zwróciła uwagę na bardzo dużą ilość nadesłanych prac oraz ich wysoki poziom artystyczny.  Wśród laureatów znalazło się aż sześć podopiecznych Anny Świcy, która w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju prowadzi pracownię Tęczowa Malarnia i sprawuje opiekę artystyczną nad młodymi adeptami sztuki. W II grupie wiekowej dzieci w wieku od 7 do 9 lat wyróżnienie otrzymała praca ośmioletniej Anny Pecki. Ania, wykorzystując technikę mieszaną (farby akrylowe i kolorowa bibułka) przedstawiła na swoim obrazie roztańczoną cygańską dziewczynkę. Kolejne laury zdobyły: trzynastoletnia Izabela Pogorzelec w kategorii 10-13 lat, Hanna Cybulska (lat 14) w kategorii 14-16 lat, oraz w najstarszej grupie wiekowej Martyna Kniaziowska (lat 17).

Te trzy uzdolnione młode artystki zdobyły nagrody za swoje wyjątkowe i oryginalne prace. Iza i Hania sportretowały Indian - rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Obraz autorstwa Izabeli wykonany został farbami akrylowymi, zaś Hania narysowała swoją pracę w technice węgla i pasteli. Martyna namalowała farbami i pastelami ciemnoskórego mieszkańca Afryki, w tradycyjnym, barwnym nakryciu głowy. W grupie wiekowej 14-16 lat do wystawy zakwalifikowano prace autorstwa dwóch czternastolatek - Mariki Winnickiej i Wiktorii Szabat. Dziewczęta namalowały kobiety w strojach ludowych. Pierwsza ukazała regionalny strój jednego z regionów Ukrainy, druga przedstawiła kobietę w stroju łowickim, jednym z najpiękniejszych strojów ludowych Polski.

Gratulujemy dziewczętom i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

/Inf. nadesłana: Anna M. Świca/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole