Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KrisHome BLUE

Józefów. Festiwal Kultury Ekologicznej

Już po raz XXIX na „Scenie pod Sosnami” przy Szkole Podstawowej w Józefowie na Roztoczu odbył się (13-14.08) Festiwal Kultury Ekologicznej.
Józefów. Festiwal Kultury Ekologicznej

O celach i założeniach Festiwalu informowała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Beata Zaśko:

POSŁUCHAJ

Chcemy promować nasze piękne Roztocze i pokazać, iż Gmina Józefów dba o środowisko – tłumaczył burmistrz Roman Dziura:

POSŁUCHAJ

Tradycyjnie Festiwal rozpoczął się w sobotni wieczór (13.08) od przesłuchań konkursowych młodych artystów, a także wystąpili Liber&Mezo oraz DJ Hubertus.

W jury konkursu tradycyjnie zasiedli krytyk muzyczny Jan Poprawa z Krakowa, Jan Kondrak z Lubelskiej Federacji Bardów oraz muzyk, dyrygent, aranżer i wykładowca na UMCS w Lublinie Tomasz Momot, który w rozmowie wyjaśniał, jakie kryteria były brane pod uwagę podczas oceny uczestników konkursu:

POSŁUCHAJ

Aby wziąć udział w konkursie i zaprezentować swoją twórczość aż z Ełku przyjechał Szymon Zieliński:

POSŁUCHAJ

W konkursie wzięła udział również Agata Salitra, pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego, a na co dzień mieszkająca w Warszawie:

POSŁUCHAJ

O swojej pasji do muzyki opowiadał Piotr Gajdosz z Lublina, który w Józefowie wystąpił wraz z akompaniującym mu Mateuszem Małkiem:

POSŁUCHAJ

W niedzielę (14.08) zaprezentowały się m.in. Chór „Harmonia” z GOK w Łukowej, Kapela „Rzemyki”, a także Denis, Fire LBL, Mchem Porosło, Red Lips oraz na zakończenie Zespół Motif.

W ramach Festiwalu Kultury Ekologicznej odbyła się również zbiórka surowców wtórych w zamian za sadzonki roślin ph. "ZasadzaMY się na śmieci". Organizatorami akcji są Miejski Ośrodek Kultury, Nadleśnictwo Józefów i Spółdzielczy Zakład Gospodarczy w Józefowie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole