Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Wilno 21-24 sierpnia 2025 r. (4 dni)

Wilno 21-24 sierpnia 2025 r. (4 dni)

PIELGRZYMKA
GIETRZWŁD – WILNO -TROKI- KOWNO – SOKÓŁKA

TERMIN: 21-24.08.2025r.

DZIEŃ 1:

Wyjazd godzina 3:00 parking przy kościele Zamość- kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski, przejazd przez Polskę, po drodze odwiedzimy Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wieczorem przyjazd do Wilna około 19:00 naszego czasu (kolacja 20:00 czasu litewskiego. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 2:

Śniadanie w hotelu. Następnie spotkanie z przewodnikiem i przejazd do centrum Wilna. Zwiedzanie: kościoła Piotra i Pawła, Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz “Jezu ufam Tobie“. Spacer od Ostrej Bramy ze zwiedzaniem do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor bazylianów wraz z cerkwią Trójcy Świętej; Cela Konrada i interesujące fakty z życia Adama Mickiewicza,kościół św. Kazimierza z relikwiami patrona Polski św. Andrzeja Boboli i historia jarmarku Kaziukowego;  plac ratuszowy na którym usłyszymy między innymi o ulubionym daniu kompozytora Stanisława Moniuszki. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A.Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św. Kazimierza. Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Obiadokolacja na mieście. Nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie w hotelu. Wyjazd z hotelu około 9:00. Przejazd i zwiedzanie  najstarszego i najpiękniejszego cmentarza m. Wilna  na Rossie- z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków: m. in. ojca i ojczyma Juliusza Słowackiego, profesorów Uniwersytetu Stefana Batorego, muzyków, poetów i powstańców styczniowych. Czas wolny na drobne upominki. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Przejazd do Trok. Na miejscu degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej –  kibinów. Dalsze zwiedzanie Trok. Rejs statkiem po jeziorze Galve. Powrót do Wilna. Obiadokolacja w hotelu lub na mieście. Nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Msza Święta po polsku w kościele św. Teresy (przy Ostrej Bramie) w Wilnie. Przejazd do Kowna. Zwiedzanie Kowieńskiej Starówki, a między innymi park Santakos wraz z pomnikiem Janowi Pawłowi II,  kościół Trójcy Świętej wraz z  byłym klasztorem Bernardynek (obecnie  Seminarium Duchowne), miejsce spotkania Jana Pawła II  z biskupami  Litwy, katedra ś. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża, w Kownie zobaczymy najdłuższy most na świecie oraz gimnazjum, w którym po studiach w Wilnie został skierowany do pracy poeta Adam Mickiewicz. Następnie wyjazd do Polski. W drodze powrotnej postój w Sokółce. Chwilę czasu wolnego na modlitwę w Sanktuarium Najświętrzego Sakramentu i obiad w pobliskiej restauracji. Przejazd do domu.

Cena – 740 zł i 250  euro (brak ukrytych kosztów)

Cena zawiera:

Ubezpieczenie, opiekę pilota, 3 noclegi (pokoje dwuosobowe i trzyosobowe z łazienkami) w hotelu w Wilnie; 3 śniadania (szwedzki stół) i 4 obiadokolacje (zupa, II danie, napój); Rejs statkiem w Trokach; Degustacja kibinów karaimskich w Trokach; Posługa przewodnicka od przyjazdu grupy do Wilna; aż do wyjazdu do Polski; Opłaty miejskie; Ubezpieczenie; System Audio.

 

 

Masz pytania? Zadzwoń: 507 185 686 
lub wejdź na stronę heaventour.pl

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Teresa i MieczyslawTreść komentarza: Szcęść Boże w drodze. Uklondla MatuchnyData dodania komentarza: 1.07.2025, 11:02Źródło komentarza: Łukowscy pielgrzymi w drodze do Pani RoztoczaAutor komentarza: Józefa z HrubieszowaTreść komentarza: dużo.zdrowia wam pielgrzymi chrubieszowscy Niech Matuchna Krasnobrodzka otuli was swoim matczynym płaszczem niech łogosławi wam i waszym rodzinom w codzienmym jakze trudnym.zyciu niech błogosławi księdzu w posłudze kapłanskiej przez całe zycie dozo zdrowia i wytrwałoscj po.odlcie się i zamnie ja niestety niemoge wziąc udziału w pieszej pielgrzymce a szkoda poniewarz mieszkam.pozagranico polski juz 28 lat ale jako.dziecko co roku jezdziłam do krasnobrodu na odpust bardzo ładne miejsce ale jak wiadomo pracy niemaData dodania komentarza: 27.06.2025, 17:06Źródło komentarza: Piesza pielgrzymka z Hrubieszowa do Krasnobrodu 2024Autor komentarza: Krzysztof D.Treść komentarza: Rozmowa z Kasią Mirowską, kosmetologiem, porusza istotny temat ochrony przeciwsłonecznej, która zyskała na znaczeniu szczególnie w okresie letnim. Podkreślono, że stosowanie SPF jest ważne nie tylko podczas słonecznych dni, ale także w pochmurne, co jest często pomijane. Dobór odpowiedniego produktu oraz wiedza na temat jego skuteczności w ochronie przed starzeniem to kluczowe elementy dbałości o skórę. Praktyczne wskazówki, które zostały przedstawione, mogą znacznie ułatwić wprowadzenie codziennej rutyny ochrony przeciwsłonecznej, co jest nie tylko kwestią estetyki, ale także zdrowia skóry na dłuższą metę. To wartościowa rozmowa dla każdego, kto chce świadomie dbać o swoją skórę przez cały rok.Data dodania komentarza: 23.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: AniaTreść komentarza: Temat bardzo ważny i na czasie Brawo Kasiu💪Data dodania komentarza: 23.06.2025, 10:59Źródło komentarza: Kasia MirowskaAutor komentarza: Anna GarczynskaTreść komentarza: Brawo 👏👏Data dodania komentarza: 13.06.2025, 19:17Źródło komentarza: Michał AdamczukAutor komentarza: Dorota ChmielewskaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy za przekazanie słuchaczom ważnych dla naszej przyszłości informacji. Działajmy razem dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Włączmy się w zbiórkę jak wolontariusze pobierając kartę podpisów ze strony wartoscidlaprzyszlosci.pl Każdy podpis jest na wagę złota. Angażujmy się.Data dodania komentarza: 22.05.2025, 00:30Źródło komentarza: Wartości dla Przyszłości. Obywatelski projekt ustawy gwarantującej religię lub etykę w szkole