Lasy strzeleckie na ścieżce

Podziel się:
Oceń:
21.05.2018, 07:27

Lasy strzeleckie to najczęściej odwiedzana ścieżka dydaktyczna w Nadleśnictwie Strzelce.

Nadleśnictwo Strzelce prowadzi edukację społeczeństwa korzystając z kilku obiektów. Najchętniej odwiedzana jest ścieżka dydaktyczna "Lasy strzeleckie", zielona szkoła oraz izba edukacyjna.

Ścieżka dydaktyczna „Lasy strzeleckie" zlokalizowana jest w gminie Białopole w centralnej części Strzeleckiego Parku Krajobrazowego. Park ten został utworzony w 1983 roku w celu ochrony zwartego kompleksu Lasów Strzeleckich z bogatą florą i fauną.

Początek ścieżki znajduje się przy siedzibie nadleśnictwa, następnie ścieżka biegnie przy Pałacu Myśliwskim Zamoyskich, gdzie rozchodzi się na dwie trasy.

I trasa liczy 3,3 km, podzielona jest na 14 przystanków i prowadzi nas przez różne typy siedlisk leśnych. Idąc ścieżką możemy między innymi podziwiać drzewostany dębowe, sosnowe i uprawę młodego dębu pod okapem. Swoją wędrówkę po lesie kończymy przy szkółce leśnej, gdzie znajduje się wiata edukacyjna zwana „zieloną szkołą" i jest przygotowane miejsce do palenia ogniska.

II trasa liczy 1,8 km, podzielona jest na 12 przystanków. Biegnie przez drzewostan nasienny dębowy wyłączony i młodnik brzozowy, następnie brzegiem łąki śródleśnej prowadzi wprost do parkingu leśnego na trasie Maziarnia – Stefankowice.

Na poszczególnych przystankach znajdują się tablice z informacjami dotyczącymi walorów przyrodniczych Lasów Strzeleckich oraz elementów gospodarki leśnej.

Przystankiem kończącym jedną z tras ścieżki dydaktycznej jest szkółka leśna na której terenie zlokalizowana jest izba edukacyjna oraz zielona szkoła.
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.