BHP w lesie. Nadleśnictwo Józefów

Podziel się:
Oceń:
08.03.2017, 14:17

Praca w leśnictwie wciąż jest niebezpieczna!

Wypadki przy pracy zdarzają się wszędzie, również w naszych polskich lasach. Prasa leśna nie tak dawno informowała o tragicznych zdarzeniach z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, gdzie podczas pozyskiwania drewna zginęły kolejne osoby.

 

Najważniejszymi obowiązującymi przepisami prawnymi regulującymi między innymi aspekty bezpieczeństwa i higieny pracy w leśnictwie są Kodeks Pracy i następująco, stosowne rozporządzenia właściwych ministrów, w tym rozporządzenie Ministra Środowiska o bezpieczeństwie i higienie pracy przy pracach z zakresu gospodarki leśnej. PGL LP, biorącpod uwagę ww. przepisy opracowało Instrukcję bezpieczeństwa i higieny pracy przywykonywaniu podstawowych prac z zakresu gospodarki leśnej jako następczynię Instrukcji bhp w podstawowych operacjach procesu produkcji drewna.

Więcej na ten temat w audycji "Leśne Radio" z Nadleśnictwa Józefów (04-03-2017):

http://www.radiozamosc.pl/s/62/2017

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.