Tanew nasza rzeka

Podziel się:
Oceń:
10.07.2017, 02:18
VIII edycja pod hasłem "Las. Schronienie przez wieki dla zwierząt i ludzi" za nami.

W tym roku Uczniowie z Jarosławia, Narola i Suśca spotkali się w szkółce leśnej w Rybnicy, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie akcji. Jednak już wcześniej uczniowie sprzątali szlaki Jacków Ogród-Pizuny i Narol-Pizuny. Potem wszyscy udali się do rezerwatu "Szumy na Tanwi" i nad wodospad Jeleń cały czas pamiętając o sprzątaniu. Po zakwaterowani w schronisku był czas wolny i gra terenowa przeprowadzona przez harcerską 10 DH z Suśca. Ognisko i konkursy z nagrodami zakończyły udany dzień. Następny słoneczny dzień to zwiedzanie zabytkowego kościła w Suścu, obozu NKWD w Błudku, kamieniołomu Nowiny i rezerwatu Czartowe Pole, a następnie wspaniała grochówka którą przygotowały panie z Koła Gospodyń w Rybnicy zjadana z apetytem na trenie leśniczówki Hamernia.

W trakcie obydwu dni zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, spełniając jeden z celów akcji. Pożegnania bywają trudne, do zobaczenia za rok!
Więcej o tegorocznej akcji "Tanew - nasza rzeka" można przeczytać poniżej:

http://tanew.net.pl/

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.