Szkody po huraganach w Nadleśnictwie Strzelce

Podziel się:
Oceń:
12.08.2016, 18:07

 Nad całą Polską w drugiej połowie czerwca przeszły burze, którym towarzyszył  huraganowy wiatr. Spowodowały one ogromne straty także w lasach. Największe szkody odnotowano w nadleśnictwach należących do  regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Radomiu i Warszawie. Według wstępnych szacunków masa złomów i wywrotów może wynosić  aż 1 mln m³.  

Żywioł nie oszczędził również lasów Nadleśnictwa Strzelce. Łączne straty obejmują ok. 1200 m³ drewna. Największe szkody wystąpiły w leśnictwie Gołębowiec, według szacunków przeprowadzonych przez leśników z naszego Nadleśnictwa zniszczonych zostało blisko 1150 m³ drewna. W skali całej RDLP w Lublinie straty wynoszą ok. 43 tys. m³ drewna.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo apelujemy o rozsądek i ostrożność w trakcie wypraw do lasu. Miejsca, w których prowadzone są prace porządkowe oznaczone są znakami zakazującymi wstępu do lasu. Prosimy o ich przestrzeganie.

Inf. Nadleśnictwo Strzelce

Zapraszamy do wysłuchania audycji "Leśne Radio" o omawianym zjawisku. Wystarczy kliknąć [TUTAJ]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.