Piątek, 24.05.2019

ARiMR 2019

ARiMR 2019

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza do wysłuchania cyklu audycji poświęconych tematyce rolniczej.

W każdy czwartek na antenie Katolickiego Radia Zamość audycja premierowa o godzinie 6:40, powtórka o 13:10.

Zapraszamy.

 

 

 

25.04.2019 Audycja nr 1.
ARiMR - Trwa nabór wniosków o przyznanie płatności ONW oraz na inwestycje dla właścicieli lasów prywatnych.

Do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy do obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Z kolei właściciele lasów prywatnych o wsparcie na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska mogą ubiegać się już od 2 maja. Jak otrzymać pomoc oraz na jak wysokie wsparcie można liczyć wnioskodawcy – m.in. o tym opowiedzą w dzisiejszej audycji Janusz Szulc i Joanna Czarnecka z Departamentu Płatności Bezpośrednich w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

2.05.2019 Audycja nr 2.
Trwa nabór wniosków w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na rozwój gospodarstw rolnych.

Rolnicy mogą otrzymać do 900 tys. zł zwrotu kosztów. Refundację w wysokości do 80% kosztów kwalifikowanych rolnicy mogą otrzymać też w ramach inwestycji odtwarzającej potencjał produkcji rolnej. Kto może ubiegać się o pomoc oraz na jakie inwestycje można przeznaczyć pieniądze opowiedzą w dzisiejszej audycji Artur Kukla i Jolanta Duchnik z Departamentu Działań Inwestycyjnych w agencji.

loadingŁaduję odtwarzacz...


9.05.2019 Audycja nr 3.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nabór wniosków na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

Od 1 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nabór wniosków o wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych. Z kolei grupy producentów rolnych o pomoc finansową mogą ubiegać się jeszcze do końca maja. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie i na co można przeznaczyć pieniądze – o tym w dzisiejszej audycji będą mówić Agata Kołodziejska z Departamentu Płatności Bezpośrednich w agencji oraz Katarzyna Gołębiowska z Departamentu Grup i Organizacji Producentów.

loadingŁaduję odtwarzacz...


16.05.2019 Audycja nr 4.
Restrukturyzacja małych gospodarstw i premie dla młodych rolników.

Restrukturyzacja małych gospodarstw i premie dla młodych rolników – to pomoce finansowe, o które wraz z końcem mają będzie można ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do kogo skierowane są dofinansowania i na co dokładnie można przeznaczyć pieniądze? – o tym w dzisiejszej audycji powiedzą Tomasz Kułak i Monika Mielnica z departamentu działań premiowych w agencji.

loadingŁaduję odtwarzacz...