Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Nie jesteś sam(a)

Przemoc w rodzinie to wciąż temat, o którym osoby jej doznające mówią niechętnie. Często dotyka ona osoby bezbronne, takie jak dzieci i seniorzy.
Nie jesteś sam(a)

Aby poprawić jakość i zwiększyć dostępność usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy w rodzinie, na terenie Powiatu Tomaszowskiego do końca roku realizowany będzie projekt „Sprawnie- Skutecznie- Efektywnie”. Jest to projekt konkursowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Edycja 2019. Projekt realizowany jest w partnerstwie z podmiotami z Powiatu Tomaszowskiego i partnerami współpracującymi ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Tyszowcach, który jest partnerem wiodącym. Grupy docelowe w projekcie to dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, przedstawiciele służb i instytucji, osoby korzystające z pomocy społecznej, zagrożone i dotknięte przemocą domową oraz seniorzy.
Realizacja projektu jest w tej chwili na etapie promocji i rekrutacji osób - wyjaśnia Anna Sikorska, koordynator projektu i kierownik Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach.

POSŁUCHAJ

Oprócz punktów konsultacyjnych, w których prowadzone będzie poradnictwo psychologiczne, prawne i pedagogiczne, w ramach projektu odbędą się m.in. warsztaty dla przedstawicieli służb i instytucji, warsztaty dla uczniów. Planowane jest także utworzenie grup wsparcia dla osób zagrożonych bądź dotkniętych przemocą domową.
Zgłoszenia i szczegółowe informacje na temat bezpłatnych działań w poszczególnych gminach można uzyskać w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia w Tyszowcach kontaktując się osobiście, telefonicznie bądź mailowo tel. 84 66-19-587, kom. 570-22-00-23, e-mail: [email protected]

POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że projekt realizują Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach w partnerstwie z podmiotami z Powiatu Tomaszowskiego i partnerami współpracującymi ze SOW Tyszowcach, w tym m.in. z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia