Teraz Księga Kapłańska

  • 05.11.2019, 09:10
  • Joanna Mazurek
Teraz Księga Kapłańska
Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaprezentowano w poniedziałek trzeci tom z serii „Biblia Aramejska”. Jest to Księga Kapłańska, którą przełożył i opracował wybitny biblista ks. prof. Antoni Tronina.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. w kościele akademickim. Po Eucharystii w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbył się panel dyskusyjny z udziałem rabina Symchy Kellera, ks. prof. Antoniego Paciorka, ks. dr. Mariusza Szmajdzińskiego, autora przekładu Księgi Kapłańskiej ks. prof. Antoniego Troniny oraz ks. prof. Mirosława Wróbla, który jest inicjatorem serii „Biblia Aramejska”.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Projekt „Biblia Aramejska” realizowany jest od pięciu lat. Księga Kapłańska jest trzecim tomem z tej serii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Serię wydaje Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt „Biblia Aramejska” jest iście błogosławioną inicjatywą – podkreślał w rozmowie z naszą rozgłośnią ks. dr. Mariusz Szmajdziński, jeden z panelistów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Również inny panelista, rabin Symcha Keller, zwracał uwagę, że tłumaczenie Targumów, które, przypomnijmy, należą do najstarszych przekładów ksiąg biblijnych na język aramejski, to projekt o niezwykłym znaczeniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Seria „Biblia Aramejska” to wybitne dzieło translatorskie – tłumaczył z kolei prof. Sławomir Żurek, Kierownik Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprawę artystyczną promocji III tomu Biblii Aramejskiej - Targum Neofiti 1: Księga Kapłańska zapewnił chór „Słoneczny Krąg” z Domu Pomocy Społecznej dla niewidomych kobiet w Żułowie.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe