Symultana szachowa o Hetmańską Buławę

  • 22.06.2020, 08:34 (aktualizacja 22.06.2020, 09:14)
  • Małgorzata Zaręba
Symultana szachowa o Hetmańską Buławę
W ramach obchodów 440 rocznicy powstania Zamościa Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego zorganizował wydarzenie ph. „Symultana szachowa o Hetmańską Buławę”.

Symultana szachowa odbyła się w sobotę (20.06) przed Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20, gdzie rozstawione zostały stoły szachowe, a szachiści zmierzyli się z mistrzem szach Zbigniewem Pydą. Ze względu na koronawirusa wydarzenie odbyło się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Andrzej Czochra dodał, że szachiści mieli okazję zagrać z samych mistrzem Zbigniewem Pydą, który na zaproszenie MDK przyjechał z Lublina.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Osoby, które wzięły udział w grze otrzymały pamiątkowe medale.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Statuetki wręczono najlepszym szachistom MDK.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy wydarzenia oraz najlepsi szachiści, którzy wygrali lub zremisowali z mistrzem również zostali wyróżnieni

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wychowankowie MDK zrzeszeni w klubie biorą aktywny udział w wielu turniejach organizowanych na szczeblu miejskim, powiatowym, gminnym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Szachy cieszą się dużym powodzeniem w środowisku młodzieży szkolnej. Osoby zainteresowane, które chciałyby bliżej poznać zasady gry w szachy mogą zapisać się na zajęcia do MDK.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Szachy to nie tylko gra, ale także rozwijanie wyobraźni. Gra w szachy to także wychowanie poprzez zabawę, a tym samych wpływ na wszechstronny rozwój dzieci.

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe