Biłgoraj. Wolontariusz 2020

  • 16.10.2020, 22:19
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Wolontariusz 2020
Po raz pierwszy w Biłgoraju odbyła się gala wolontariatu w ramach konkursu ‘Wolontariusz 2020 roku’. Wydarzenie miało miejsce 16 października w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Tytułem ‘Wolontariusz 2020’ zostali wyróżnieni:
- Krzysztof Gura - inicjator działalności Widzialnej ręki Biłgoraj i okolice’, zaangażowany w pomoc medykom podczas pandemii i zbiórkę na respirator dla szpitala w Biłgoraju;
- Maria Różańska - inicjatorka działań dla seniorów, aktywna działaczka Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju oraz organizatorka przedsięwzięć skierowanych do osób starszych;
- klasa VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu - aktywnie działająca na terenie szkoły i miasta Zwierzyniec; na innowacyjne leczenie swego kolegi Wiktora - wykorzystując kreatywność i pomysłowość oraz Internet zebrali około 200 tys. zł z sumy 300 tys. potrzebnych.

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu, Iwona Kozioł podkreślała, że młodzież chętnie angażuje w działania wolontarystyczne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z wolontariuszek jest Paulina Pietrykowska ze Zwierzyńca, która w rozmowie wyjaśniała, dlaczego chce pomagać innym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia odbył się także panel dyskusyjny pt. ‘Do czego nam dziś potrzebny wolontariat’. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, zaś patronat nad nim objęli Starosta Biłgorajski i Burmistrz Zwierzyńca.

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe