Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Zatrzymano podróżnych z fałszywymi dokumentami

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali tylko w jednym autobusie rekordową liczbę podróżnych, bo 14 osób, które przedstawiły do kontroli granicznej fałszywe dokumenty. Zdarzenie miało miejsce we wtorek (26.01) na dpg. w Hrebennem, gdzie do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym stawił się autobus. Podróżowało nim 17. obywateli Ukrainy, a 14 osób jako cel wjazdu, zadeklarowało podjęcie pracy na terytorium Polski.
Zatrzymano podróżnych z fałszywymi dokumentami

Obok dokumentów paszportowych, podróżni przedstawili dokumenty potwierdzające ich przyszłe zatrudnienie. W czasie kontroli okazało się jednak, że dokumenty są fałszywe. Obywatele Ukrainy zostali zatrzymani, a w ich sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Podróżni odpowiedzą teraz za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Podróżni otrzymali również decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

Do sprawy zatrzymano również mężczyznę, który był kierowcą kontrolowanego autobusu. Obywatelowi Ukrainy przedstawiono natomiast zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu granicy RP wbrew przepisom, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Tylko w styczniu tego roku, funkcjonariusze NOSG podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili już prawie 100 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KS. Grzegorz GarbaczTreść komentarza: Bardzo dziękuję Katolickiemu Radiu Zamość za zaproszenie i miłe spotkanie przy mikrofonie 😇 zapraszam jeszcze raz bardzo serdecznie w odwiedziny do Wirkowic 😇 już w najbliższą niedzielę 11 maja wielkie obchody 1000-lecia Korony Polskiej 👑 rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 🙏Data dodania komentarza: 5.05.2025, 12:57Źródło komentarza: Uroczystości 1000 - lecia Korony Polskiej w WirkowicachAutor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiO