Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Mistrzostwa Polski w Sumo i wielki sukces

W miniony weekend (13-14.03) w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Polski w sumo. Zawodnicy z KS „Agros” Zamość zaprezentowali się znakomicie. Sześć medali Mistrzostw Polski, to dorobek sumitów z Agrosu.

Nasi zawodnicy walczyli w kategorii wiekowej junior. Wśród kobiet najlepsza była Alicja Nowosad, która zdobyła złoty medal w kat. wagowej 70 kg. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Agnieszka Iwan w kat. wagowej 55 kg. Na podium zdobywając brązowe medale stanęły: Natalia Wdowicz (kat. wagowej 70 kg) oraz Małgorzata Muca (kat. wagowej +75 kg).

Klub Sportowy „Agros” Zamość reprezentowały również: Katarzyna Romanek – 5 miejsce w kat. wagowej 55kg, Aleksandra Dolińska – 5 miejsce w kat. wagowej 75 kg, Joanna Grzesiuk – 7 miejsce w kat. wagowej 65 kg, Ewelina Cieślik i Monika Dziewulska zajęły 13 miejsce w kat. wagowej 60 kg.

W kwalifikacji drużynowej kobiet Klub Sportowy "Agros" Zamość zajął 1 miejsce.

Męska część reprezentacji klubu przywiozła z Mistrzostw Polski dwa brązowe medale. Michał Stawarski w kat. wagowej 100 kg oraz Damian Wróblewski w kat. wagowej +100 kg.

Barwy klubu podczas Mistrzostw Polski w Ropczycach, reprezentowali również: Jakub Flak zajął 5 miejsce (kat. wagowa 55 kg), Adrian Rudnik – 5 miejsce (kat. wagowa 70 kg) oraz Szymon Wlaź – 7 miejsce w kat. wagowej 90 kg.

W kwalifikacji drużynowej mężczyzn Klub Sportowy "Agros" Zamość zajął 5-6 miejsce.

Ogromne brawa oraz gratulacje należą się zawodnikom oraz trenerom: Marcinowi Bojarczuk i Bogdanowi Daniłowicz.