Nowe obostrzenia

  • 25.03.2021, 12:02
  • Joanna Mazurek
Nowe obostrzenia
Jedna osoba na 20 metrów przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra w obiektach kultu religijnego – to jedno z nowych obostrzeń, ogłoszonych dziś przez premiera jako reakcja na rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. Dziś to ponad 34 tysiące.

Zmiany będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie: od 27 marca do 9 kwietnia. Inne zmiany dotyczą m. in.  działalności obiektów sportowych, która będzie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Zamknięte będą salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy wielkopowierzchniowe – meblowe i budowlane – powyżej 2 tys. m. kw. Tymczasem w placówkach handlowych, na targach i na poczcie będzie obowiązywał limit 1 osoba na 15 m. kw. (w sklepach do 100 m. kw.) i 1 osoba na 20 m. kw. (w sklepach powyżej 100 m. kw.). Otwarte pozostaną sklepy spożywcze i apteki.

Zamknięte będą żłobki i przedszkola. Opieka będzie tam zapewniona tylko dzieciom rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych, w trakcie wykonywania zadań służbowych.

Ponadto Minister przekazał, że nadal obowiązują dotychczasowe restrykcje epidemiczne, takie jak: nauczanie zdalne w szkołach, zamknięte hotele, zamknięte teatry, kina, muzea, galerie sztuki, kasyna, zamknięte baseny, sauny, solaria, obiekty sportowe.

Przypomnijmy, że wczoraj (24.03) minister zdrowia Adam Niedzielski i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński wydali wspólny komunikat, w którym piszą m. in. „Tylko nasze wspólne odpowiedzialne podejście do walki z epidemią uchroni nas przed koniecznością wprowadzania kolejnych, bardziej restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa”.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe