Jeszcze kilka tygodni

  • 18.05.2021, 12:52 (aktualizacja 18.05.2021, 13:10)
  • Joanna Mazurek
Jeszcze kilka tygodni źródło: dzieloodbudowy.pl
Pod koniec czerwca odbiory techniczne, a we wrześniu uroczyste poświęcenie - zakończenie prac przy odbudowie zdobiącego zamojskie Stare Miasto największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce już blisko.

Zamontowane są już wysokiej klasy organy, które czeka teraz strojenie, a to skomplikowany proces. Mówi proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie o. Andrzej Zalewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem dobiegają końca prace przy zdobionych, okrągłych schodach na chór, a w oczyszczonych podziemiach są już gabloty wystawowe. Co się w nich znajdzie?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po odbiorach technicznych, które odbędą się już za kilka tygodni, świątynia będzie otwarta dla wiernych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że prace przy odbudowie kościoła trwają od 2017 r., a możliwe są dzięki przyznaniu dotacji z funduszy unijnych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wynosi ona 85% kosztów całości inwestycji, a ta to ponad 26 milionów złotych.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe